Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda doktoranturaya qəbul imtahanında 14 nəfər iştirak edib
AMEA-nın akademik Y.H. Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda 2018/2019 tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib.
İmtahanda “Neft kimyası”, “Neft-qaz-daş-kömür emalı və texnologiyası” və “Qaz emalı proseslərinin kimyası və texnologiyası” ixtisasları üzrə 14 iddiaçı iştirak edib.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanının keçirilməsi üçün institutda imtahan komissiyası yaradılıb. Komissiyanın sədri institutun direktoru, akademik Vaqif Abbasov, üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü Hafiz Əlimərdanov, professor Çingiz Rəsulov, kimya üzrə elmlər doktorları Füzuli Nəsirov, Fatmaxanım Əliyeva, texnika üzrə elmlər doktorları Elmar Abdullayev, Hikmət İbrahimov, Təranə Məmmədova, Səyyarə Əliyeva və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Gülbəniz Muxtarovadır.

Ph.D. exams have been held at the Institute of Petrochemical Processes named after Academician Y.H.Mammadaliyev for the 2018/2019 academic year.
14 candidates took part in the examination on "Petrochemistry", "Oil-gas-stone-coal processing and technology" and "Chemistry and technology of gas processing processes".
An exam commission was established at the institute to conduct a doctoral examination for the preparation of PhD. The chairman of the commission was the director of the institute, academician Vagif Abbasov, members are - correspondent member of ANAS Hafiz Alimardanov, professor Chingiz Rasulov, doctors of chemistry Fuzuli Nasirov, Fatmakhanim Aliyeva, doctors of technical sciences Elmar Abdullayev, Hikmet Ibrahimov, Tarana Mammadova, Sayyara Aliyeva and technicians Gulbaniz Mukhtarova is the philosopher.