AMEA ilə Türkmənistan Elmlər Akademiyası arasında əməkdaşlıq haqqında Sazişin təsdiq edilməsi barədə AR Prezidentinin Fərmanı
29.01.2019 18:28
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 17-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Türkmənistan Elmlər Akademiyası arasında əməkdaşlıq haqqında 2018-ci il noyabrın 22-də Aşqabad şəhərində imzalanmış Saziş təsdiq edilsin.
2. Bu Fərmanın 1-ci hissəsində göstərilən Saziş qüvvəyə mindikdən sonra Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası onun müddəalarının həyata keçirilməsini təmin etsin.
3. Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Sazişin qüvvəyə minməsi üçün zəruri olan dövlətdaxili prosedurların yerinə yetirildiyi barədə Türkmənistan Hökumətinə bildiriş göndərsin.

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan "On approval of the Agreement on cooperation between the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Turkmenistan Academy of Sciences"
29.01.2019 18:28
Guided by paragraph 17 of Article 109 of the Constitution of the Azerbaijan Republic, I decree:
1. To approve the Agreement on cooperation between the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Turkmenistan Academy of Sciences, signed on November 22, 2018 in Ashgabat.
2. After the entry Agreement into force, approved by Part 1 of this Decree, the Azerbaijan National Academy of Sciences shall ensure the implementation of its provisions.
3. To the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan shall notify the Government of Turkmenistan on the implementation of internal procedures, necessary for the entry into force of the Agreement.