AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) tərəfindən keçirilən "Elm həftəsi" öz işini martın 14-də davam etdirib.
Tədbirin dördüncü günündə YT Park tərəfindən 3 kateqoriya üzrə elan olunmuş müsabiqəyə təqdim edilən layihələrin müzakirəsi aparılıb. Müsabiqə komissiyasının üzvləri layihə təkliflərinin qeydiyyatını aparıb, onları kateqoriyalar üzrə qruplaşdırıb, daxil olan sənədlərin formalara uyğunluğunu yoxlayıb və fərdi layihələrin müəllifləri ilə söhbət aparıblar.
Qeyd edək ki, “Elm həftəsi”nin bağlanış mərasimi martın 15-də AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında baş tutacaq. Tədbirdə "Ən yaxşı innovasiyalı ideya", "Ən yaxşı innovasiyalı layihə" və "Ən yaxşı innovasiya məhsulu" üzrə müsabiqənin qalibləri müvafiq olaraq 500, 1000 və 1500 manat məbləğində mükafatla təltif ediləcəklər.

Обсуждены результаты конкурсов, объявленных Парком высоких технологий
14 марта продолжала свою работу «Неделя науки» организованная Парком высоких технологий (Парк ВТ) Национальной Академии Наук Азербайджана.
В четвертый день Недели были проведены обсуждения результатов конкурсов по трем категориям, объявленных Парком высоких технологий. Члены комиссии провели регистрацию проектных предложений, группировку их по категориям, проверку соответствия представленных документов формам и общение с авторами отдельных проектов.
Отметим, что церемония закрытия пройдет 15 марта в Центральной научной библиотеки НАНА. Результаты конкурса будут объявлены в последний день «Недели науки» и победители, соответственно, будут награждены премиями в размере 500, 1000, 1500 манатов.