AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) tərəfindən keçirilən "Elm həftəsi" öz işini martın 14-də davam etdirib.
Tədbirin dördüncü günündə YT Park tərəfindən 3 kateqoriya üzrə elan olunmuş müsabiqəyə təqdim edilən layihələrin müzakirəsi aparılıb. Müsabiqə komissiyasının üzvləri layihə təkliflərinin qeydiyyatını aparıb, onları kateqoriyalar üzrə qruplaşdırıb, daxil olan sənədlərin formalara uyğunluğunu yoxlayıb və fərdi layihələrin müəllifləri ilə söhbət aparıblar.
Qeyd edək ki, “Elm həftəsi”nin bağlanış mərasimi martın 15-də AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında baş tutacaq. Tədbirdə "Ən yaxşı innovasiyalı ideya", "Ən yaxşı innovasiyalı layihə" və "Ən yaxşı innovasiya məhsulu" üzrə müsabiqənin qalibləri müvafiq olaraq 500, 1000 və 1500 manat məbləğində mükafatla təltif ediləcəklər.

ANAS High Technologies Park discussed the results of the competitions
On the fourth day of “Science Week” were held discussions on the results of competitions for three categories, announced by ANAS High Technologies Park. The members of the commission carried out the registration of project proposals, grouping them into categories, checking the compliance of the submitted documents with forms and communicating with the authors of individual projects.
It should be noted that, the closing ceremony will be held at ANAS Central Scientific Library of on March 15. The results of the competition will be announced on the last day of the “Science Week” and the winners will be awarded cash prize of 500, 1000, 1500 manat.