AMEA Şəki Regional Mərkəzində tanınmış jurnalist Firəngiz Xancanbəyovanın "Şəki və şəkililər" kitabının təqdimat mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Firəngiz Xancanbəyova müəllifi olduğu kitabın məziyyətindən söz açıb, nəşrin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Mərasimdə AMEA Şəki Regional Mərkəzinin elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov, Pedaqoji elmlər doktoru, professor Firədun İbrahimov, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Kamil Adışirinov, Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun elmi işçisi, Şəki-Qax-Oğuz arxeoloji qrupunun rəhbəri Nəsib Muxtarov, Şəki Regional Mərkəzinin Tarixi irs və etnoqrafiya şöbəsinin müdiri Rahim Həsənov və filoloq-şair Şahid Məmmədkərimov təqdim edilən əsəri ve müəllifin əməyini yüksək dəyərləndiriblər.
Tədbirdə digər çıxış edənlər Şəkinin zəngin tarixinin öyrənilməsində kitabın rolundan danışıblar. Nəşrin tariximiz, cəmiyyətimiz üçün dəyərli töhfə olduğunu bildiriblər.

“Sheki ve Shekililer” book presented
“Sheki ve Shekililer” book was published by a well-known journalist at Sheki Regional Scientific Center of ANAS Firangiz Khanjanbeyova.
Reporting at the event Firangiz Khanjanbeyova told about the merits of his book, and stressed its importance.
At the ceremony, Deputy Director for Science of Sheki Regional Center of ANAS, PhD in Biology Farhad Azizov, Doctor of Pedagogical sciences, Professor Firadun Ibrahimov, PhD in Philology Kamil Adishirin, researcher at the Institute of Archaeology and Ethnography, head of the archaeological team Sheki-Gakh-Oguz Nasib Mukhtarov, head of the Department of Historical Heritage and Ethnography Rahim Hasanov and scholar-poet Shahid Mammadkarimov praised the work of the author.
Event attendees spoke about the role of books in the study of the rich history of Sheki. It was noted that the new edition is a valuable contribution to the country's history and society.