İqtisadi-riyazi modelləşdirmə üzrə Elmi şuranın iclasında 7 dissertasiya mövzusu müzakirə edilib
İqtisadi-riyazi modelləşdirmə üzrə Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Elmi şurasının onlayn rejimdə növbəti iclası keçirilib.
Şuranın sədri, AMEA-nın müxbir üzvü Akif Musayevin sədrliyi ilə keçirilən iclasda 2 elmlər doktoru və 5 fəlsəfə doktoru proqramı üzrə 7 dissertasiya işi müzakirəyə çıxarılıb.
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutundan 2, İdarəetmə Sistemləri İnstitutundan 4, Bakı Dövlət Universitetindən 1 nəfər olmaqla, ümumilikdə 7 doktorant və dissertantın mövzusu müzakirə edilərək qeydiyyata alınıb.

На заседании Ученого совета по экономико-математическому моделированию были обсуждены 7 диссертационных тем
16.06.2020 12:16
Очередное заседание Республиканского научного совета по координации научных исследований по экономико-математическому моделированию состоялось в режиме онлайн.
На заседании под председательством председателя совета члена-корреспондента НАНА Акифа Мусаева были обсуждены 7 диссертаций по 2 программам докторов наук и 5 докторов философии.
Были обсуждены и зарегистрированы темы 7 докторантов и диссертантов - 2 из Института экономики НАНА, 4 из Института систем управления, 1 из Бакинского государственного университета.