“Azərbaycan kimya elminin korifeyləri” kitabı rus dilində çapdan çıxıb
AMEA-nın vitse-prezidenti, Kimya Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Dilqəm Tağıyevin elmi redaktorluğu ilə “Azərbaycan kimya elminin korifeyləri” kitabı rus dilində çapdan çıxıb.
Nəşr ölkəmizdə kimya elminin formalaşmasında və inkişafında mühüm rol oynamış, Azərbaycan və dünya elminə mühüm töhfələr vermiş AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri seçilmiş, görkəmli kimyaçı alimlərin həyat və elmi fəaliyyətlərinə həsr olunub.
Kimyanın müxtəlif sahələri üzrə yeni elmi istiqamətlər və məktəblər yaratmış alimlərin biblioqrafik məlumatlarını və nailiyyətlərini özündə əks etdirən kitab elmi işçilər və doktorantlar, eləcə də geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

На русском языке издана книга «Корифеи азербайджанской химической науки»
Под научной редакцией вице-президента НАНА, академика-секретаря Отделения химических наук, академика Дильгама Тагиева на русском языке вышла в свет книга «Корифеи азербайджанской химической науки».
Издание посвящено жизни и деятельности видных ученых-химиков, действительных членов и членов-корреспондентов НАНА, сыгравших важную роль в формировании и развитии химической науки в нашей стране и внесших значительный вклад в азербайджанскую и мировую науку.
Книга, отражающая в себе библиографические данные и достижения ученых, заложивших основу новых научных направлений и школ по различным областям химии, предназначена для деятелей науки и докторантов, а также широкого круга читателей.