AMEA İqtisadiyyat İnstitutunda 2019-2021-ci illərdə yerinə yetiriləcək elmi-tədqiqat plan işlərinin müzakirəsinə həsr olunmuş iclas keçirilib.
Tədbirdə institutun direktoru, professor Nazim Müzəffərli rəhbərlik etdiyi elmi müəssisənin 1958-ci il aprelin 14-də Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin qərarı ilə yaradıldığını və bunu əsas götürərək aprelin 14-nün “İnstitut Günü” elan olunduğunu deyib.
Sonra institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Allahyar Muradov 2019-2021-ci illərdə yerinə yetiriləcək elmi-tədqiqat plan işləri haqqında təqdimatla çıxış edib. O, “Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafı və beynəlxalq müqayisəli reytinqlərdə mövqeyinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətləri (2019-2021-ci illər)” mövzusunda aparılacaq tədqiqatlar barədə geniş məlumat verib.
Digər çıxış edənlər beynəlxalq müqayisəli reytinqlər və onlarda ölkəmizin mövqeyinin daha da yaxşılaşdırılmasının əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Daha sonra elmi-tədqiqat plan işləri ətrafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, İqtisadiyyat İnstitutu direktorunun əmrinə əsasən hər il aprelin 14-ü burada “İnstitut Günü” kimi qeyd olunacaq, bununla bağlı müxtəlif tədbirlər keçiriləcək, işində xüsusi fərqlənən əməkdaşlar mükafatlandırılacaq.

ANAS Institute of Economy will hold meeting to discuss the research work for 2019-2021.
Director of the institute, Professor Nazim Muzaffarli said that, the scientific institution headed by him was established on April 14, 1958 by a decision of the Council of Ministers of the Azerbaijan SSR, and on April 14 was declared as the “Institute Day”.
In turn, Deputy Director of the institute for Scientific Affairs, Ph.D. in Economy Allahyar Muradov delivered a paper on the research plan, which should be implemented in 2019-2021.
Other speakers emphasized international comparative ratings and the importance of further improving the country's position. Then discussions were held on the submitted plan.
It should be noted that, according to the order of the Director of the Institute of Economy, every year on April 14 there will be celebrate as “Institute Day”, various events will be hold and employees will be award.