SOCAR rəsmiləri Yüksək Texnologiyalar Parkının istehsal sahələri ilə tanış olublar
SOCAR-ın Qaz İxrac İdarəsinin Baş direktor müavini Sərxan Babaşovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında (YT Park) olub.
YT Parkın Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzində (SEASM) qonaqlara laboratoriya avadanlıqları, mərkəzin imkanları və göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib. SEASM-ın maddi-texniki bazası, eləcə də beynəlxalq akkreditasiyadan keçməsi qonaqlar tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Nümayəndə heyəti, həmçinin YT Parkın rezidentləri - “Millers Oils Azerbaijan” MMC-nin və “AMEA Təcrübə-Sənaye Zavodu”nun istehsal sahələri ilə tanış olublar.
Sonda iki qurum arasında ortaq istiqamətlərdə əməkdaşlığın təşkilinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Представители SOCAR ознакомились с производственной территорией Парка высоких технологий
Делегация во главе с заместителем генерального директора Управления экспорта газа ГНКАР Сарханом Бабашевым посетила Парк высоких технологий НАНА (Парк ВТ).
В Научно-аналитическом центре стратегических испытаний (SEASM) Парка ВТ гости были проинформированы о лабораторном оборудовании, возможностях центра и предоставляемых услугах. Гости высоко оценили логистическую базу SEASM, а также международную аккредитацию.
Делегация также ознакомилась с производственными площадями резидентов Парка. В заключение стороны обменялись мнениями о сотрудничестве в совместных областях.