Koreya Respublikasının Duksunq Qadın Universitetinin Fəlsəfə fakültəsinin dekanı, professor Huanq-Van Min AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda olub.
Görüşdə qonağa institutun tarixi, beynəlxalq əlaqələri, əlyazmaların toplanması, mühafizəsi və bərpası barədə geniş məlumat verilib. Əlyazmalar İnstitutunun formalaşmasında ümummilli lider Heydər Əliyevin böyük rolunun olduğu da qonağın diqqətinə çatdırılıb.
Professor Huanq-Van Min institutda saxlanılan hüquq, fəlsəfə və etikaya dair əlyazma və əski çap kitabları ilə maraqlanıb. Bundan başqa, koreyalı alimə Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi barədə geniş məlumat verilib, Ermənistanın işğalçı siyasəti nəticəsində torpaqlarımızın 20 faizinin işğal olunması, bir milyondan artıq həmyerlimizin doğma yurd-yuvalarından didərgin düşməsi faktı diqqətə çatdırılıb.

Dean of the Faculty of Philosophy at the Seoul-Duksing University of the Republic of Korea, Professor Hwang-Van Min visited the Institute of Manuscripts named after Muhammad Fuzuli of ANAS.
The guest was informed about the history, international relations, collecting, protection and restoration of the manuscripts. The guest was also informed about the great role of national leader Heydar Aliyev in the formation of the Institute of Manuscripts.
Professor Hwang-van Min was interested in the manuscripts and the old print books on the law, philosophy and ethics kept at the institute. In addition, the Korean scientist gave detailed information about the Armenian-Azerbaijani Nagorno-Karabakh conflict.