Koreya Respublikasının Duksunq Qadın Universitetinin Fəlsəfə fakültəsinin dekanı, professor Huanq-Van Min AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda olub.
Görüşdə qonağa institutun tarixi, beynəlxalq əlaqələri, əlyazmaların toplanması, mühafizəsi və bərpası barədə geniş məlumat verilib. Əlyazmalar İnstitutunun formalaşmasında ümummilli lider Heydər Əliyevin böyük rolunun olduğu da qonağın diqqətinə çatdırılıb.
Professor Huanq-Van Min institutda saxlanılan hüquq, fəlsəfə və etikaya dair əlyazma və əski çap kitabları ilə maraqlanıb. Bundan başqa, koreyalı alimə Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi barədə geniş məlumat verilib, Ermənistanın işğalçı siyasəti nəticəsində torpaqlarımızın 20 faizinin işğal olunması, bir milyondan artıq həmyerlimizin doğma yurd-yuvalarından didərgin düşməsi faktı diqqətə çatdırılıb.

Профессор Университета Сеул-Дуксунг Кореи посетил Институт рукописей
Декан факультета философии Университета Сеул-Дуксунг Корейской Республики, профессор Хуанг-Ван Мин посетил Институт рукописей НАН Азербайджана.
Гость был проинформирован об истории, международных отношениях, сборе, защите и реставрации рукописей. Гость также был проинформирован о роли общенационального лидера Гейдара Алиева в формировании Института рукописей.
У профессор Хуанг-Ван Мина большой интерес вызвали правовые, философские и этические рукописи и древние печатные книги, хранящиеся в институте. Кроме того, корейскому ученому была дана подробная информация об армяно-азербайджанском Нагорно-Карабахском конфликте, а также о том, что 20% наших земель находятся под оккупацией в результате агрессивной политики Армении и более одного миллиона наших соотечественников депортированы с их родных земель.