Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun əməkdaşı “Dünya Ərzaq Mükafatının” tədqimat mərasimində iştirak edib
04.11.2013 00:00
AMEA Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun əməkdaşı, b.ü.f.d. Eldar Mustafayev ABŞ-ın Des Moines şəhərində keçirilmiş “Dünya Ərzaq Mükafatının” (World Food Prize) tədqimat mərasimində iştirak edib. Üç gün davam edən tədbirdə kənd təsərrüfatının mövcud vəziyyəti müzakirə olunub, problemlərin həlli istiqamətində təkliflər irəli sürülüb və biotexnoloji üsullardan istifadənin olduqca vacib amillərdən olduğu vurğulanıb.
Tədbir çərçivəsində, həmçinin Norman Borlaug proqramının müxtəlif ölkələrdən olan qaliblərinin görüşü də təşkil olunub. Görüşdə bu proqramın kənd təsərrüfatı sahəsində mühüm rol oynadığı qeyd edilib, proqram çərçivəsində aparılan tədqiqat işləri barədə məlumat verilib.

Associate of ANAS Institute of Genetic Resources attended the “World Food Prize” presentation ceremony held in U.S. Des Moines
04.11.2013 00:00
Eldar Mustafayev, associate of ANAS Institute of Genetics PhD in biology attended the “World Food Prize” presentation ceremony held in U.S. Des Moines. The three-day event discussed the current state of agriculture, proposals put forward in the direction of problems solution, and stressed out the use of biotechnological methods as very important factors.
During the event, meeting for winners of the Norman Borlaug program from different countries was held. Informed that, this program plays an important role in the agricultural sector, the research activities carried out under the program.