Muzey işi sahəsində səmərəli fəaliyyətlərinə görə bir sıra alimlər təltif olunublar
AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin direktoru, akademik Nailə VəlixanlıArxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun direktoru, tarix üzrə elmlər doktoru, professor Maisə Rəhimova muzey işi sahəsində səmərəli fəaliyyətlərinə görə AR Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunublar.
Mükafat alimlərə Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev tərəfindən Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin yeni korpusunun açılış mərasimində təqdim edilib. Ə.Qarayev akademik Nailə Vəlixanlı və professor Maisə Rəhimovanın Azərbaycanın maddi-mədəniyyət nümunələrinin toplanması və muzeyləşməsi istiqamətində mühüm işlər gördüklərini söyləyib.
N.Vəlixanlı və M.Rəhimova isə öz növbəsində dövlət tərəfindən mədəniyyət və incəsənət sahəsinə göstərilən diqqət və qayğıdan söz açıb, mükafata görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Director of the National Museum of Azerbaijan History of ANAS, academician Naila Valikhanli and director of the Institute of Archeology and Ethnography, Doctor of History, Professor Maisa Rahimova was awarded by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan for fruitful activity in the field of museum work.
The awards were presented by the Minister of Culture Abulfas Garayev at the opening ceremony of the new building of the Azerbaijan National Art Museum. A.Garayev said that academician Naila Valikhanli and Professor Maisa Rahimova have done considerable work in the collection of material and cultural samples of Azerbaijan.
N. Valikhanli and M.Rahimova, in their turn, spoke about the attention and care shown to the culture and art by the state and expressed gratitude for the award.