Muzey işi sahəsində səmərəli fəaliyyətlərinə görə bir sıra alimlər təltif olunublar
AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin direktoru, akademik Nailə VəlixanlıArxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun direktoru, tarix üzrə elmlər doktoru, professor Maisə Rəhimova muzey işi sahəsində səmərəli fəaliyyətlərinə görə AR Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunublar.
Mükafat alimlərə Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev tərəfindən Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin yeni korpusunun açılış mərasimində təqdim edilib. Ə.Qarayev akademik Nailə Vəlixanlı və professor Maisə Rəhimovanın Azərbaycanın maddi-mədəniyyət nümunələrinin toplanması və muzeyləşməsi istiqamətində mühüm işlər gördüklərini söyləyib.
N.Vəlixanlı və M.Rəhimova isə öz növbəsində dövlət tərəfindən mədəniyyət və incəsənət sahəsinə göstərilən diqqət və qayğıdan söz açıb, mükafata görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Ряд ученых вознагражден за плодотворную деятельность в области музейного дела
Директор Национального музея истории Азербайджана НАНА, академик Наиля Велиханлы и директор Института археологии и этнографии, доктор исторических наук, профессор Маиса Рагимова были награждены благодарственной грамотой Министерством культуры Азербайджанской Республики за плодотворную деятельность в области музейного дела.
Награды были вручены ученым министром культуры Абульфасом Гараевым на церемонии открытия нового здания Азербайджанского национального музея искусств. По словам А.Гараева, академик Наиля Велиханлы и профессор Маиса Рагимова проделали большую работу по сбору и музейному оформлению материальных и культурных образцов Азербайджана.
Н. Велиханлы и М. Рагимова, в свою очередь, рассказали о внимании и заботе, проявленных государством к культуре и искусству, и выразили благодарность за награду.