AMEA Tarix İnstitutunun “ASAN Radio” ilə birgə həyata keçirdiyi “Azərbaycan tarixi” layihəsi davam edir.
Layihə Azərbaycan tarix elmini populyarlaşdırmaq və ictimaiyyəti maarifləndirmək məqsədi daşıyır.
Layihə çərçivəsində tariximiz azərbaycançılıq məfkurəsinə əsasən buraxılışlar şəklində qədimdən müasir dövrədək ictimaiyyətə təqdim edilir. Növbəti buraxılış Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin tarixinə həsr olunub. Ekspert qismində isə Tarix İnstitutunun şöbə müdiri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Natiq Məmmədzadə çıxış edib.
Layihənin baş məsləhətçisi Tarix İnstitutunun direktoru, akademik Yaqub Mahmudov, ideya müəllifi və prodüseri isə “ASAN Radio”nun direktoru Emin Musəvidir. Buraxılışların mətnini hazırlayan araşdırmaçı jurnalist Aida Eyvazlı, redaktoru “ASAN Radio”nun baş redaktoru İlkin Kərimovdur.

"History of Azerbaijan" project continues at ASAN Radio
The "History of Azerbaijan" project implemented by ANAS Institute of History together with "ASAN Radio" continues.
The project aims to popularize the history of Azerbaijan and educate the public.
Within the framework of the project, our history is presented to the public in the form of publications from ancient times to modern times. The next issue is dedicated to the history of the Azerbaijan Democratic Republic. Head of the History Institute, PhD in History Natig Mammadzadeh made the speech as an expert.
The project's chief advisor is the director of the Institute of History, academician Yagub Mahmudov and the author of idea and producer of the project is the director of the ASAN Radio, Emin Mousavi. Journalist Aida Eyvazli is editor of the release and Ilkin Kerimov, Editor-in-Chief of "ASAN Radio".