Respublikanın nüfuzlu distribüter şirkətinin Bakı regional ofisinin rəhbəri Rafael Quliyev və satış müdiri Nahid Hümbətli AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkını (YT Park) ziyarət ediblər.
YT Parkın direktoru, i.ü.f.d. Nazim Şükürovla görüşdə qonaqlara müəssisənin fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib, burada istehsal olunan məhsulların daxili bazarla müqayisədə münasib qiymətlərlə satışa çıxarıldığı diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar AMEA-nın təşəbbüsü ilə qurulan, beynəlxalq standartlara cavab verən, akkreditasiyadan keçmiş, neft və neft-kimya məhsullarını sınaqdan keçirən Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzi, həmçinin hazır neft məhsulları və onların istehsal prosesi ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, motor və sənaye yağlarının, akkumlyatorların, şin, filter və ehtiyat hissələrinin idxalı və satışı ilə məşğul olan şirkət öz biznes sahəsini genişləndirərək dünyanın aparıcı markalarının Azərbaycan üzrə distribüterlik fəaliyyətini həyata keçirir.

Head of the Baku regional Office of the prestigious distribution company Rafael Guliyev and sales director Nahid Gumbatli visited ANAS High Technologies Park.
During the meeting, Director of ANAS High Technologies Park, D.Ph. in Economy Nazim Shukurov informed the guests about the activities of the institution, added that Park's products are sold at affordable prices compared to the domestic market.
The guests got acquainted with the Center for Strategic Scientific and Analytical Testing, which was created by ANAS initiative and complies with international standards, is accredited, conducts tests of oil and petrochemical products at a high level.
Note that, the company engaged in the import and sale of motor and industrial oils, batteries, tires, filters and spare parts, expands the scope of its activities and carries out distribution activities of leading global brands.