AMEA Rəyasət Heyətinin bu gün keçirilən iclasında “AMEA-nın 75 illik yubileyinə həsr olunan Tədbirlər Planı” müzakirə edilib.
Bildirilib ki, 2020-ci il martın 27-də AMEA-nın yaradılmasının 75 ili tamam olacaq. Akademiyanın 75 illiyinin yüksək səviyyədə keçirilməsi məqsədilə yubileylə bağlı Rəyasət Heyətinə təkliflər verilib və geniş müzakirə olunaraq Tədbirlər Planı tərtib edilib.
İclasda məsələ ətrafında müzakirələrdən sonra Tədbirlər Planı təsdiqlənib. Sənəddə nəzərdə tutulan işlərin həyata keçirilməsi ilə bağlı zəruri elmi, elmi-təşkilati və digər tədbirlərin görülməsi üçün tapşırıqlar verilib.

The 75th anniversary of ANAS to be celebrated next year
The Action Plan on 75th Anniversary of ANAS was discussed at today's meeting of the Presidium of ANAS.
It was noted that on March 27, 2020, 75 years of the founding of ANAS will be completed. In order to celebrate the 75th anniversary of the Academy, the Presidium has given suggestions and a detailed plan has been prepared.
Following the discussions on the issue, the Action Plan was approved. The assignments for the implementation of necessary scientific and organizational and other measures have been given.