Bolqarıstanlı alimlər Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda olublar
AMEA və Bolqarıstan Elmlər Akademiyası (BEA) arasında imzalanmış elmi əməkdaşlıq sazişi çərçivəsində qalib gəlmiş layihə üzrə BEA ümumi yığıncağının sədri, akademik Yevgeni Budevski adına Elektrokimya və Energetik Sistemlər İnstitutunun direktoru, professor Evelina Slavçeva və institutun elmi işçisi Elitsa Petkuçeva AMEA-nın Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda olublar.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyevlə görüşdə gələcək birgə elmi fəaliyyət barədə fikir mübadiləsi aparılıb, görüləcək işlər müzakirə edilib.
Sonra bolqarıstanlı qonaqlar institutun laboratoriyaları ilə tanış olublar.
Səfər müddətində layihə ilə bağlı elmi seminarın keçirilməsi, alınmış nəticələrin müzakirəsi və gələcək birgə iş planının dəqiqləşdirilməsi nəzərdə tutulur.

В рамках соглашения о научном сотрудничестве, подписанным между НАНА и Болгарской академией наук (БАН), директор Института электрохимии и энергетических систем имени академика Евгения Будевского - председателя общего собрания Болгарской академии наук по проекту, ставшему победителем, профессор Элитина Славчева и научный сотрудник института Элица Петкучева посетили Институт катализа и неорганической химии НАНА.
На встрече с вице-президентом НАНА, директором института, академиком Дильгамом Тагиевым стороны обменялись мнениями о будущей совместной научной деятельности, обсудили предстоящую работу.
Затем болгарские гости ознакомились с лабораториями института.
В ходе визита планируется провести научный семинар по проекту, обсудить результаты и уточнить будущий план совместной работы.