Bolqarıstanlı alimlər Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda olublar
AMEA və Bolqarıstan Elmlər Akademiyası (BEA) arasında imzalanmış elmi əməkdaşlıq sazişi çərçivəsində qalib gəlmiş layihə üzrə BEA ümumi yığıncağının sədri, akademik Yevgeni Budevski adına Elektrokimya və Energetik Sistemlər İnstitutunun direktoru, professor Evelina Slavçeva və institutun elmi işçisi Elitsa Petkuçeva AMEA-nın Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda olublar.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyevlə görüşdə gələcək birgə elmi fəaliyyət barədə fikir mübadiləsi aparılıb, görüləcək işlər müzakirə edilib.
Sonra bolqarıstanlı qonaqlar institutun laboratoriyaları ilə tanış olublar.
Səfər müddətində layihə ilə bağlı elmi seminarın keçirilməsi, alınmış nəticələrin müzakirəsi və gələcək birgə iş planının dəqiqləşdirilməsi nəzərdə tutulur.

Within framework of scientific cooperation agreement signed between ANAS and Bulgarian Academy of Sciences (BEA) Director of the Institute of Electrochemistry and Energy Systems, chairman of the general meeting of the Bulgarian Academy of Sciences, Professor Elitina Slavcheva and Researcher of Institute Elitsa Petkucheva visited ANAS Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry.
At the meeting with ANAS Vice-president, Director of the institute, academician Dilgam Taghiyev the parties exchanged views on future scientific activities, discussed the upcoming work.
Then, Bulgarian guests got acquainted with the laboratories of the institute.
During the visit, it is planned to conduct a scientific seminar on the project, discussed the results and clarify the future plan for joint work.