Sentyabrın 11-də Bakı Expo Mərkəzində 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq “Müdafiə sənayesi” (“ADEX 2014”) sərgisinin açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev iştirak etmişdir. Azərbaycanın və xarici ölkələrin dövlət orqanları, biznes dairələri və sənaye strukturları tərəfindən böyük maraq göstərilən sərgidə ölkə başçısı müxtəlif pavilyon və stendlərlə yaxından tanış olmuşdur.
Muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı ölkə başçısına Muzeyin sərgidə nümayiş etdirlən eksponatlar barədə ətraflı məlumat vermişdir.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev toured the pavilion of History Museum at the “ADEX 2014” exhibition
12.09.2014 00:00
On 11 September, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended at the opening ceremony of the exhibition of 1st Azerbaijan International “Defense Industry"("ADEX 2014") in Expo Center. Focused on by Azerbaijani and foreign government agencies, businesses, and industrial structures, the exhibition has been toured by mister president and he got acquainted to a variety of pavilions and stands.
Director of the museum acad. Naila Valikhanli informed the president about the demonstrated exhibits.