Sentyabrın 11-də Bakı Expo Mərkəzində 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq “Müdafiə sənayesi” (“ADEX 2014”) sərgisinin açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev iştirak etmişdir. Azərbaycanın və xarici ölkələrin dövlət orqanları, biznes dairələri və sənaye strukturları tərəfindən böyük maraq göstərilən sərgidə ölkə başçısı müxtəlif pavilyon və stendlərlə yaxından tanış olmuşdur.
Muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı ölkə başçısına Muzeyin sərgidə nümayiş etdirlən eksponatlar barədə ətraflı məlumat vermişdir.

На выставке “ADEX 2014” Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев ознакомился с павильоном Национального музея истории Азербайджана
12.09.2014 00:00
11 сентября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев ознакомился в Бакинском экспоцентре с Первой Азербайджанской международной выставкой оборонной промышленности «ADEX 2014». На выставке, вызвавшей большой интерес государственных органов Азербайджана и иностранных государств, компаний и промышленных структур, Президент страны ознакомился с различными павильонами и стендами.