Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi yeni nəşrlərini nümayiş etdirib
Sentyabrın 27-də Bakı İdman Sarayında Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasının açılışı olub. Sərgi böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illiyinə həsr edilib.
Tədbirdə AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi də öz nəşrlərini nümayiş etdirib. Azərbaycan Respublikası Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri, professor Fərəh Əliyeva, Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Erkan Özoral və digərləri muzeyin guşəsini ziyarət edib, nəşrlərini yüksək qiymətləndiriblər.
Muzeyin direktoru, filologiya üzrə elmlər doktoru Gülbəniz Babaxanlı professor Fərəh Əliyevaya "Məmməd Cəfər. Hüseyn Cavid" monoqrafiyasını (Azərbaycan və rus dillərində) təqdim edib.
Qeyd edək ki, yarmarka zamanı 81 yerli və 22 ölkədən 40 xarici nəşriyyat, poliqrafiya müəssisəsi, kitab evləri və s. qurumlar öz nəşrlərini sərgiləyəcəklər.

Baku Sports Palace opened the 6th Baku International Book Fair organized by AR Ministry of Culture on September 27. The exhibition is dedicated to the 650th anniversary of the great Azerbaijani poet Imadaddin Nasimi.
ANAS Huseyn Javid’s House Museum also presented its publications. Head of the Humanitarian Policy Department of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, Professor Farah Aliyeva and AR Minister of Culture Abulfaz Garayev, ANAS vice-president, academician Isa Gabibbeyli, Turkish Ambassador to Azerbaijan Erkan Ozoral and many others commended the museum’s issuing.
Director of the museum, Doctor of Philology Gulbaniz Babakhanli donated to Farakh Aliyeva the monograph “Mammad Jafar. Huseyn Javid" (in Azerbaijani and Russian).
It should be noted that, 81 local and 40 foreign publishing houses, printing houses and book houses will present their publications during the fair.