AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) rəssam Nərminə Rasizadənin “Kətan üzərində düşüncələr” adlı rəsm və dekorativ əsərlərindən ibarət fərdi sərginin açılışı olub.
Tədbirdə çıxış edən MEK-in direktoru, t.ü.f.d. Leyla İmanova kitabxananın yalnız elmi mərkəz deyil, həmçinin müxtəlif informasiyaları oxuculara fərqli formatlarda təqdim edən məkan olduğunu söyləyib.
Nümayiş edilən əsərlər barədə məlumat verən rəssam Nərminə Rasizadə sərginin təşkil edilməsində verdiyi dəstəyə görə MEK-in kollektivinə təşəkkürünü bildirib.
Sərgi oktyabrın 9-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Nərminə Rasizadənin rəsmləri Budapeşt, Brüssel, Lüksemburq və Parisdəki sərgilərdə nümayiş olunub. Rəssamlıq və dekorativ əsərlərinin 30-dan çoxu Azərbaycan, Türkiyə, Rusiya, Macarıstan, Fransa, Lüksemburq, İngiltərə və ABŞ-dakı şəxsi kolleksiyalardadır.

В Центральной научной библиотеке НАНА открылась персональная выставка художницы Нармины Расизаде «Рисунки на холсте», в которую входят картины и декоративные произведения.
Выступая на мероприятии, директор ЦНБ, доктор философии по медицине Лейла Иманова сказала, что библиотека - это не только научный центр, но и место, где читателям предоставляется различная информация в разных форматах.
Проинформировав об экспонатах, Нармина Расизаде поблагодарила коллектив ЦНБ за поддержку в организации выставки.
Выставка продлится до 9 октября.
Рисунки Нармины Расизаде экспонировались на выставках в Будапеште, Брюсселе, Люксембурге и Париже. Более 30 картин и декоративных произведений находятся в частных коллекциях в Азербайджане, Турции, России, Венгрии, Франции, Люксембурге, Англии и США.