AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) rəssam Nərminə Rasizadənin “Kətan üzərində düşüncələr” adlı rəsm və dekorativ əsərlərindən ibarət fərdi sərginin açılışı olub.
Tədbirdə çıxış edən MEK-in direktoru, t.ü.f.d. Leyla İmanova kitabxananın yalnız elmi mərkəz deyil, həmçinin müxtəlif informasiyaları oxuculara fərqli formatlarda təqdim edən məkan olduğunu söyləyib.
Nümayiş edilən əsərlər barədə məlumat verən rəssam Nərminə Rasizadə sərginin təşkil edilməsində verdiyi dəstəyə görə MEK-in kollektivinə təşəkkürünü bildirib.
Sərgi oktyabrın 9-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Nərminə Rasizadənin rəsmləri Budapeşt, Brüssel, Lüksemburq və Parisdəki sərgilərdə nümayiş olunub. Rəssamlıq və dekorativ əsərlərinin 30-dan çoxu Azərbaycan, Türkiyə, Rusiya, Macarıstan, Fransa, Lüksemburq, İngiltərə və ABŞ-dakı şəxsi kolleksiyalardadır.

Central Scientific Library opened an exhibition called "Thoughts on Canvas"
Central Scientific Library of ANAS has opened the personal exhibition of artist Narmina Rasizade "Thoughts on canvas", which includes paintings and decorations.
Speaking at the event, director of the CSL, Ph.D. Leyla Imanova said the library is not only a scientific center but also a place where various information is presented to readers in different formats.
Speaking about the exhibits, the artist thanked Narmina Rasizadeh for her support in organizing the exhibition.
The exhibition will run until October 9.
The drawings of Narmina Rasizade were exhibited at exhibitions in Budapest, Brussels, Luxembourg and Paris. More than 30 paintings and decorations are in private collections in Azerbaijan, Turkey, Russia, Hungary, France, Luxembourg, England and the United States.