AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun Elektron akt zalında Azərbaycan Respublikasının Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Ümumi Tarix Elmi İstiqaməti üzrə Elmi Şurasının iclası keçirilib.
İclası şuranın sədri, akademik Şahin Mustafayev açaraq yeni yaradılmış əlaqələndirmə şurası, onun tərkibi və qarşısında duran mühüm vəzifələr barədə məlumat verib.
Sonra "Ümumi tarix" ixtisası üzrə təqdim olunan 9 dissertasiya mövzusu (3-ü elmlər, 6-sı fəlsəfə doktoru) müzakirə edilib.
Müzakirələr nəticəsində 8 elmi işin adında dəyişiklik edilərək təsdiqlənib. Bir dissertasiya işi isə istiqaməti düzgün seçilmədiyinə görə yenidən baxılması üçün geri qaytarılıb.

Meeting of the Scientific Council for General History Scientific Direction
The meeting of the Scientific Council for General Scientific Direction of the Coordination Council of Scientific Researches of the Republic of Azerbaijan was held in the Electronic Assembly hall of the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS.
Chairman of the Council, academician Shahin Mustafayev opened the meeting and informed about the new Coordination Council, its composition and important tasks.
Then, 9 thesis topics (3 out of doctoral, 6 out of doctor of philosophy) were presented.
As a result of discussions 8 scientific papers were renamed and approved. One thesis has been returned for review because the direction was not chosen correctly.