AMEA-nın İşlər idarəsinin yeni müdiri kollektivə təqdim edilib
AMEA prezidentinin 16 yanvar 2020-ci il tarixli sərəncamı ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İşlər idarəsinin müdiri təyin olunmuş texnika elmləri doktoru, professor Elton Məmmədov yanvarın 17-də AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov tərəfindən Rəyasət Heyətinin kollektivinə təqdim edilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Ə.Sadıqov bildirib ki, son vaxtlar elmin dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində rolunun artırılması məqsədilə akademiyada çoxşaxəli islahatlara start verilib. Ötən ilin sonunda akademiyanın Ümumi yığıncağının keçirilməsi, elmin mövcud vəziyyətinin obyektiv olaraq qiymətləndirilməsi, gələcək hədəflərin müəyyənləşdirilməsi, elmi infrastrukturun təkmilləşdirilməsi, intellektual əmək resurslarından daha səmərəli istifadə edilməsi istiqamətində kompleks tədbirlər bu islahatların bariz nümunəsidir. Əminağa Sadıqov bildirib ki, bu tədbirlərin mühüm istiqamətlərindən birini elmin maddi-texniki bazasının gücləndirilməsi, elmi fəaliyyət sahəsində çalışan əməkdaşların sosial təminatının yaxşılaşdırılması kimi məsələlər təşkil edir ki, bu vəzifələrin də icrası bilavasitə İşlər idarəsinin fəaliyyət dairəsinə aiddir. Professor Elton Məmmədovun zəngin həyat və iş təcrübəsinə, elmi, elmi-təşkilati və pedaqoji fəaliyyətə malik olduğunu bildirən AMEA-nın akademik-katibi onun yeni şəraitdə İşlər idarəsinin üzərinə düşən vəzifələrin öhdəsindən layiqincə gələcəyinə əminliyini ifadə edib, alimə yeni işində uğurlar arzulayıb.
Daha sonra AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil baş idarəsinin rəisi, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov, İşlər idarəsinin müdir müavini Məhəmməd Əliyarov, Kadrlar və hüquqi təminat şöbəsinin müdiri Rzaqulu Hacıyev çıxış edərək E.Məmmədovu təbrik edib, yeni işində ona uğurlar arzulayıblar.
Sonda İşlər idarəsinin müdiri Elton Məmmədov ona göstərilən yüksək etimada görə AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevə dərin minnətdarlığını bildirib, bu inamı doğrultmaq üçün əlindən gələni edəcəyini vurğulayıb.

On January 17, Doctor of Technical Sciences, Professor Elton Mammadov, who appointed as the Head of the Department of Affairs of Azerbaijan National Academy of Sciences by the decision of President of this organization dated January 16, 2020, was presented to the staff of the Presidium of ANAS by corresponding member academician-secretary of ANAS Aminagha Sadigov.
Opening the event, A.Sadigov said that the Academy has launched multi-sector reforms to increase the role of science in the implementation of state policy. One of the important areas of these activities is the reinforcing of the logistic base of science, improvement of the social security of employees working in the field of scientific activity, that are directly related to the activities of the Department of Affairs. Noting that Professor Elton Mammadov has rich life and work experience, scientific, organizational and pedagogical activity, academician-secretary of ANAS expressed his confidence that he would be able to cope with the duties of the Department of Affairs in the new environment and wished him success in his new job.
Then chief of Head Office of Science and Education of the Presidium of ANAS, PhD in Economy Fail Kazimov, deputy head of the Department of Affairs Muhammed Aliyarov, head department of Human Resources and Legal maintenance Rzagulu Hajiyev congratulated E. Mammadov.
At the end of the meeting, Elton Mammadov, head of the Department of Affairs, thanked the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev for the high confidence shown to him and said he would do his best to justify this belief.