Yanvarın 17-də AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin (ŞREM) Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasın gündəliyinə çıxarılan ilk məsələ mərkəzin şöbələrinin və elmi işçilərinin iş planlarının təsdiqi olub. Tədbirdə qurumun şöbə rəhbərləri 2020-2024-cü illəri əhatə edən iş planlarını şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıblar.
Daha sonra ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü mərkəzin AMEA Rəyasət Heyətinin müzakirəsinə çıxarılacaq 2019-cu ilə dair hesabatının ilkin variantını təqdim edib.

Discussed five-year action plan of the Sheki Regional Scientific Center
The next meeting of Scientific Council of Sheki Regional Scientific Center of ANAS (SRSC) was held on January 17.
The first issue on the agenda of the meeting was the approval of the work plans of the Center's departments and research staff. At the event, heads of the departments of the organization informed the council members of the work plans for 2020-2024.
Later, director of the SRSC, Doctor of physical and mathematical sciences, Associate Professor Yusif Shukurlu presented the draft version of the 2019 report to be discussed by the Presidium of ANAS.