AMEA Elmi İnnovasiyalar Mərkəzində Gənc alim və mütəxəssislər şurasının təsis yığıncağı keçirildi
Tədbiri giriş sözü ilə açan Elmi İnnovasiyalar Mərkəzinin direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Fərman Qasımov müəssisənin son dövrlərdəki fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verdi. F.Qasımov Mərkəzdə çalışan gənclərin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdi və respublikada gənclərə yüksək diqqət və qayğının göstərildiyini xüsusi vurğuladı. O, Mərkəz tərəfindən gənclərin daha geniş miqyasda elmi və elmi-təşkilatı fəaliyyətə cəlb olunması istiqamətində mühüm tədbirlər görüldüyünü, mərkəzdə fəaliyyət göstərən əməkdaşların orta yaş həddinin 40 olduğunu qeyd etdi.
Sonra iclasın gündəliyinə müvafiq olaraq Mərkəzin yeni yaradılacaq Gənc alim və mütəxəssislər şurasına namizədliyi irəli sürülən gənclər səsvermə yolu ilə üzv seçildi.
Tərkibi 9 nəfərdən ibarət olmaqla Gənc alim və mütəxəssislər şurasının sədri Xanım Rzayeva, katibi Fuad Rəhmanov seçildi. AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurasına Mərkəzdən 3 namizəd irəli sürüldü.
Sonda EİM-in direktoru Gənc alim və mütəxəssislər şurasının yaradılması münasibətilə iştirakçıları təbrik etdi və gələcək işlərində müvəffəqiyyət arzuladı.

ANAS Center for Scientific Innovations held constituent assembly of Young Scientists and Specialists Council
12.11.2013 00:00
ANAS Center for Scientific Innovations held constituent assembly of Young Scientists and Specialists Council, which was attended by members of the Academic Council and the young employees of CSI.
The event was opened by the director of the Center for Scientific Innovations Dr. Economy prof. Farman Gasimov, who gave information about the activities of the institution.
During the meeting, by vote chairman of the Council of young scientists and specialists, which consisted of 9 members, was elected Khanum Rzayeva , vice chairman - Fuad Rahmanov.