Muzeydə “Könüllülük - Vətənə xidmətdir” adlı tədbir keçirilib
AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində YAP “Azərbaycan tarixçiləri” ilk ərazi təşkilatının təşəbbüsü ilə 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş “Könüllülük – Vətənə xidmətdir” adlı tədbir keçirilib.
Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbirdə çıxış edən muzeyin YAP “Azərbaycan tarixçiləri” ilk ərazi təşkilatının sədri Pərvanə Əzimova Prezident İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə 2020-ci ilin ölkəmizdə “Könüllülər ili” elan edildiyini diqqətə çatdırıb. O, son illərdə respublikamızda qazanılan nailiyyətlər, gənclərin müxtəlif sahələrdə əldə etdiyi uğurlardan bəhs edib.
Tədbirdə muzeyin Arxeologiya elmi fond şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d., dosent Nasir Quluzadə “2020-ci il – Könüllülər ilidir”, Elmi-kütləvi iş və təhsil şöbəsinin böyük elmi işçisi, t.ü.f.d. Əli Fərhadov “Azərbaycanda gənclər siyasətinə tarixi baxış”, Numizmatika və epiqrafika elmi fond şöbəsinin böyük elmi işçisi, t.ü.f.d. Aygün Məmmədova “Vətən tariximizin təbliğində numizmatik materialların əhəmiyyəti”, həmin şöbənin elmi işçisi Şəfa Mövsümov “Hərbi vətənpərvərliyin təbliğində könüllülüyün əhəmiyyəti”, Etnoqrafiya fondunun müdiri, t.ü.f.d. Sevinc Nəsirova “Azərbaycan gəncliyi, bu günümüz, sabahımız” mövzularında çıxış ediblər.

Museum held an event on "Volunteerism is a service to the motherland"
On the initiative of the first territorial organization of the NAP “Historians of Azerbaijan”, National Museum of Azerbaijan History of ANAS held an event entitled "Volunteerism is a service to the motherland", dedicated to the February 2 - Azerbaijani Youth Day.
Speaking at the event, which began with the national anthem, Parvana Azimova, chairman of the first territorial organization of the NAP "Historians of Azerbaijan" of the museum, said that 2020 was declared a year of volunteers in our country by the order of President Ilham Aliyev.
The event was attended by the head of the Archeological Science Foundation of the museum Ph.D. Associate Professor Nasir Guluzadeh spoke on "2020 is the Year of Volunteers," senior researcher of the Scientific and Mass Work and Education Department Ph.D. in History Ali Farhadov "Historical Overview of Youth Policy in Azerbaijan", chief of Ethnography Foundation Ph.D. in History Sevinj Nasirova on “Azerbaijani youth – our present and future” etc.