Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsinin IV kurs tələbələri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Tələbələr laboratoriyalarda aparılan elmi tədqiqat işləri, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olmaqla yanaşı, aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova BDU-nun tələbələrinin elmi müəssisələrdə istehsalat təcrübəsi keçməsinin elm və təhsilin səmərəli inteqrasiyasına nail olmaq baxımından əhəmiyyətini qeyd edib. O, tələbələrə tədqiqat işlərində uğurlar arzulayıb.

Fourth year students of the Faculty of Biology of Baku State University (BSU) hold probation at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS.
In addition to acquaintance with the research work carried out in laboratories, the principles of operation of modern instruments and equipment, students are directly involved in experiments and master the methods used in world practice.
ANAS vice-president, director of the Institute academician Irada Huseynova emphasized the importance of the practice of BSU students in scientific institutions to achieve effective integration of science and education. She wished students success in their research work.