Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsinin IV kurs tələbələri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Tələbələr laboratoriyalarda aparılan elmi tədqiqat işləri, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olmaqla yanaşı, aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova BDU-nun tələbələrinin elmi müəssisələrdə istehsalat təcrübəsi keçməsinin elm və təhsilin səmərəli inteqrasiyasına nail olmaq baxımından əhəmiyyətini qeyd edib. O, tələbələrə tədqiqat işlərində uğurlar arzulayıb.

Студенты проходят практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий
Студенты четвертого курса биологического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) проходят производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий НАНА.
Помимо знакомства с исследовательской работой, проводимой в лабораториях, принципами работы современных приборов и оборудования, студенты принимают непосредственное участие в экспериментах и осваивают методы, используемые в мировой практике.
Вице-президент НАНА, директор института академик Ирада Гусейнова подчеркнула важность прохождения практики студентов БГУ в научных учреждениях для достижения эффективной интеграции науки и образования. Она пожелала студентам успехов в исследовательской работе.