AMEA-nın Radiasiya Problemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib.
İmtahan 2019/2020-ci tədris ili üçün nəzərdə tutulmuş “Radiasiya materialşünaslığı” ixtisasından “Ümumi fizika kursu” fənni və “Radioekologiya” ixtisasından “Ekologiya” fənni üzrə keçirilib. İmtahanda ümumilkdə 5 nəfər iştirak edib.
İnstitutda imtahanın keçirilməsi üçün komissiya yaradılıb. Komissiyanın sədri müəssisənin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov, komissiya üzvləri isə professorlar Rəhim Mədətov, Nizami Mehdiyev, Elimxan Cəfərov və Rövşən Xəlilov təyin olunub.
AMEA Rəyasət Heyətinin Elm və təhsil idarəsinin rəisi, iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov və həmin idarənin rəis müavini Vüqar Haqverdiyevin müşahidəçi qismində iştirak etdiyi imtahan uğurla başa çatıb.

В Институте радиационных проблем НАНА был проведен вступительный экзамен по подготовке доктора философии.
Экзамен проводился по предмету «Общий курс по физике» по специальности «Радиационное материаловедение» и по предмету «Экология» по специальности «Радиоэкология» на 2019/2020 учебный год. Всего в экзамене приняли участие 5 человек.
В институте была создана экзаменационная комиссия. Председателем комиссии назначен директор учреждения, член-корреспондент НАНА Огтай Самадов, а членами комиссии - профессора Рахим Мадатов, Низами Мехтиев, Элимхан Джафаров и Ровшан Халилов.
Экзамен, в котором приняли участие начальник Управления науки и образования Президиума НАНА доктор философии по экономике Файл Казимов и заместитель начальника этого управления Вугар Хагвердиев, был успешно завершен.