AMEA-nın Radiasiya Problemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib.
İmtahan 2019/2020-ci tədris ili üçün nəzərdə tutulmuş “Radiasiya materialşünaslığı” ixtisasından “Ümumi fizika kursu” fənni və “Radioekologiya” ixtisasından “Ekologiya” fənni üzrə keçirilib. İmtahanda ümumilkdə 5 nəfər iştirak edib.
İnstitutda imtahanın keçirilməsi üçün komissiya yaradılıb. Komissiyanın sədri müəssisənin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov, komissiya üzvləri isə professorlar Rəhim Mədətov, Nizami Mehdiyev, Elimxan Cəfərov və Rövşən Xəlilov təyin olunub.
AMEA Rəyasət Heyətinin Elm və təhsil idarəsinin rəisi, iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov və həmin idarənin rəis müavini Vüqar Haqverdiyevin müşahidəçi qismində iştirak etdiyi imtahan uğurla başa çatıb.

Institute of Radiation Problems held an entrance exam for doctoral studies
Institute of Radiation Problems of ANAS held an entrance exam for doctoral studies to prepare a PhD.
The exam was conducted in the subject “General course in physics” in the specialty “Radiation materials science” and in the subject “Ecology” in the specialty “Radioecology” for the 2019/2020 academic year. In total, five people took part in the exam.
An examination committee was created at the institute. Ogtay Samadov, director of the institution, corresponding member of ANAS, was appointed chairman of the commission, and professors Rahim Madatov, Nizami Mehdiyev, Elimkhan Jafarov and Rovshan Khalilov were the commission members.
The exam, which was attended by the head of the Department of Science and Education of the Presidium of ANAS PhD in Economics Fail Kazimov and the deputy head of this department Vugar Hagverdiyev, was successfully completed.