AMEA-nın Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, müəssisənin Biotexnologiya şöbəsinin kiçik elmi işçisi Aytac Nəbiyeva Böyük Britaniyanın Birminhem Universitetinin “İnsan genetikası” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olub.
A.Nəbiyeva “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində keçirilən müsabiqədə iştirak edərək təqaüd haqqı qazanıb.
Qeyd edək ki, Birminhem Universiteti dünyanın ən nüfuzlu 100, İngiltərənin isə 15 ən aparıcı ali təhsil müəssisəsi sırasında yer alır.

Председатель Совета молодых ученых и специалистов Института генетических ресурсов НАНА, младший научный сотрудник Отдела биотехнологий Айтадж Набиева поступила в докторантуру Бирмингемского университета (Великобритания) по специальности «Генетика человека».
А.Набиева получила стипендию, приняв участие в конкурсе, который проводился в рамках «Государственной программы по повышению международной конкурентоспособности системы высшего образования в Азербайджанской Республике на 2019-2023 годы».
Отметим, что Бирмингемский университет входит в список 100 самых авторитетных высших учебных заведений мира и 15-ти ведущих ВУЗов Англии.