Fizika İnstitutu ehtiyacı olan əməkdaşlara ərzaq yardımı edib
Ramazan ayı və koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı və Fizika İnstitutunun Həmkarlar Komitəsi tərəfindən ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib.
Mərasimdə çıxış edən institutun direktoru, akademik Nazim Məmmədov Ramazan bayramı və 28 May - Respublika Günü münasibətilə əməkdaşları təbrik edib. O, ərzaq yardımının əsasən gözətçi, xadiməçi, texniki işçi, şəhid ailələri və məcburi köçkünlər üçün nəzərdə tutulduğunu bildirib.
Daha sonra AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, professor Habil Qurbanov çıxış edərək vurğulayıb ki, yardım aksiyasının məqsədi pandemiya dövründə yaşayışında çətinlik yaranmış, ehtiyacı olan insanlara dəstək göstərməkdir.
İnstitutun Həmkarlar Komitəsinin sədri Sitarə Bağırova isə çıxışında müəssisə əməkdaşlarını xüsusi karantin rejimi dövründə Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə əməl etməyə çağırıb.

По случаю праздника Рамазан и в связи с пандемией коронавируса Свободный профессиональный союз НАНА и Профсоюзный комитет Института физики оказали продовольственную помощь малообеспеченным сотрудникам учреждения.
В своем выступлении на мероприятии директор института, академик Назим Мамедов поздравил сотрудников с праздником Рамазан и Днем Республики – 28 Мая. Он отметил, что продовольственная помощь предусмотрена, в основном, для сторожей, уборщиц, технических работников, семей шехидов и вынужденных переселенцев.
Затем председатель Свободного профессионального союза НАНА, профессор Габиль Гурбанов подчеркнул, что целью акции является оказание поддержки людям, которые в период пандемии попали в трудное положение.
Далее выступила председатель Профсоюзного комитета института Ситара Багирова, которая призвала сотрудников учреждения соблюдать в период особого режима карантина все требования и рекомендации Оперативного штаба при Кабинете министров.