Fizika İnstitutu ehtiyacı olan əməkdaşlara ərzaq yardımı edib
Ramazan ayı və koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı və Fizika İnstitutunun Həmkarlar Komitəsi tərəfindən ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib.
Mərasimdə çıxış edən institutun direktoru, akademik Nazim Məmmədov Ramazan bayramı və 28 May - Respublika Günü münasibətilə əməkdaşları təbrik edib. O, ərzaq yardımının əsasən gözətçi, xadiməçi, texniki işçi, şəhid ailələri və məcburi köçkünlər üçün nəzərdə tutulduğunu bildirib.
Daha sonra AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, professor Habil Qurbanov çıxış edərək vurğulayıb ki, yardım aksiyasının məqsədi pandemiya dövründə yaşayışında çətinlik yaranmış, ehtiyacı olan insanlara dəstək göstərməkdir.
İnstitutun Həmkarlar Komitəsinin sədri Sitarə Bağırova isə çıxışında müəssisə əməkdaşlarını xüsusi karantin rejimi dövründə Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə əməl etməyə çağırıb.

Institute of Physics provided food assistance to employees in need
In connection with the month of Ramadan and the coronavirus pandemic, the Free Trade Union of ANAS and the Trade Union Committee of the Institute of Physics has provided food assistance to needy employees.
Speaking at the ceremony, the director of the institute, academician Nazim Mammadov congratulated the employees on the occasion of Ramadan and May 28 - Republic Day. He said the food aid was mainly intended for security guards, caretakers, technicians, martyrs' families and IDPs.
Then the chairman of the Free Trade Union of ANAS, Professor Habil Gurbanov emphasized that the purpose of the aid action is to support people in need during the pandemic.