“Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar press-tur təşkil olunacaq
Noyabrın 7-də saat 11:00-da “Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar media nümayəndələri üçün texnoparka ekskursiya təşkil olunacaq. Məqsəd press-tur çərçivəsində ictimaiyyətə festival haqqında məlumat vermək və jurnalistləri festivalın proqramında əksini tapan məsələlərlə tanış etməkdir.
Ölkəmizdə ilk dəfə keçiriləcək festival AMEA-nın təşəbbüsü, Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti, AR Təhsil Nazirliyi, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşkilati dəstəyi ilə 10-11 noyabr tarixlərində baş tutacaq.

November 7, 2014 at 11:00 in connection with the preparations for the “Baku science festival – 2014”, media representatives will have excursion to the industrial park. The purpose of the tour is to inform the public about the festival, as well as familiarize journalists with questions, as reflected in the festival program.
The festival will be held in Baku on 10-11 November 2014 at the initiative of ANAS and the organizational support of the Executive Power of Baku city and the Ministry of Education, Ministry of Communications and High Technology of the Republic of Azerbaijan.