“Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar press-tur təşkil olunacaq
Noyabrın 7-də saat 11:00-da “Bakı Elm Festivalı – 2014” ilə əlaqədar media nümayəndələri üçün texnoparka ekskursiya təşkil olunacaq. Məqsəd press-tur çərçivəsində ictimaiyyətə festival haqqında məlumat vermək və jurnalistləri festivalın proqramında əksini tapan məsələlərlə tanış etməkdir.
Ölkəmizdə ilk dəfə keçiriləcək festival AMEA-nın təşəbbüsü, Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti, AR Təhsil Nazirliyi, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşkilati dəstəyi ilə 10-11 noyabr tarixlərində baş tutacaq.

7 ноября 2014 года в 11:00 в связи с подготовкой к проведению Бакинского фестиваля науки – 2014 для представителей СМИ будет организована экскурсия в технопарк. Целью пресс-тура является информирование общественности о фестивале, а также ознакомление журналистов с вопросами, нашедшими свое отражение в программе фестиваля.
Фестиваль будет проведен в Баку 10-11 ноября 2014 года по инициативе НАНА и при организационной поддержке Исполнительной власти города Баку и Министерства образования, Министерства связи и высоких технологий Азербайджанской Республики.