AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) və Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən koronavirus pandemiyası dövründə müəssisənin ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı göstərilib.
Mərasimdə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev və AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanov da iştirak ediblər.
Yardım paketinə 18 adda müxtəlif növ gündəlik tələbat üçün lazım olan ərzaq məhsulları daxil edilib. Tibbi maskadan istifadə və sosial məsafə gözlənilməklə sovqatlar əməkdaşlara paylanılıb.

Объединенным профсоюзным комитетом (ОПК) НАНА и Профсоюзом Института катализа и неорганической химии оказана продовольственная помощь малообеспеченным сотрудникам во время пандемии коронавируса.
В церемонии также приняли участие вице-президент НАНА, директор института академик Дильгам Тагиев и председатель ОПК профессор Габиль Гурбанов.
Набор продовольственной помощи включает в себя 18 наименований пищевых продуктов различного повседневного спроса. Наборы были розданы сотрудникам с использованием медицинских масок и социальной дистанции.