AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) və Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən koronavirus pandemiyası dövründə müəssisənin ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı göstərilib.
Mərasimdə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev və AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanov da iştirak ediblər.
Yardım paketinə 18 adda müxtəlif növ gündəlik tələbat üçün lazım olan ərzaq məhsulları daxil edilib. Tibbi maskadan istifadə və sosial məsafə gözlənilməklə sovqatlar əməkdaşlara paylanılıb.

Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry Assists Low-Income Families
The Free Trade Union Committee (FTU) of ANAS and the Trade Union of the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry provided food assistance to low-income employees during the coronavirus pandemic.
The ceremony was also attended by ANAS vice-president, director of the institute, academician Dilgam Tagiyev and chairman of Free Trade Union Professor Gabil Gurbanov.
The food aid package includes 18 food items of various daily demands. Kits were handed out to employees using medical masks and social distance.