“İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyaları sahəsində Tədqiqat və İnnovasiya” mövzusunda məlumat günü keçiriləcək
12.11.2014 00:00
Noyabrın 13-də saat 9:30-da AMEA-nın Əsas binasında Avropa Komissiyasının tədqiqat və innovasiya üzrə proqramı “Horizon-2020” çərçivəsində Şərq Əməkdaşlığına həsr edilmiş “İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyaları sahəsində Tədqiqat və İnnovasiya” mövzusunda məlumat günü keçiriləcək. Tədbirdə “Horizon-2020” proqramı çərçivəsində Avropa Birliyi, Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya ölkələri arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi, həmin təşkilatların İKT sahəsində birgə fəaliyyət imkanları müzakirə olunacaq.

День информации «Исследования и инновации в сфере Информации и Коммуникационных технологий»
13 ноября 2014 года в Главном здании НАНА в рамках программы Европейской комиссии по исследованиям и инновациям «ГОРИЗОНТ-2020» пройдет день информации «Исследования и инновации в сфере Информации и Коммуникационных технологий», посвященный Восточному партнерству.
На мероприятии в рамках программы «ГОРИЗОНТ-2020» будут обсуждаться вопросы усиления сотрудничества между странами Европейского союза, Восточной Европы и Центральной Азии, а также возможности совместной деятельности этих организаций в области ИКТ.