Qubada 1918-1920-ci illər soyqırımına həsr olunmuş Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
2015-ci il martın 29-dan aprelin 1-dək AMEA Rəyasət Heyəti və Tarix İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Quba şəhərində “Azərbaycanda və Şərqi Anadoluda türk-müsəlman əhaliyə qarşı 1918-1920-ci illər soyqırımı” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbirdə “Azərbaycan xalqına qarşı 1918-1920-ci illər soyqırımı” və “Şərqi Anadoluda türk-müsəlman əhaliyə qarşı soyqırımı” bölmələri üzrə məruzələr dinləniləcək.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər məruzələrin tezislərini 2015-ci il yanvarın 30-dək Təşkilat Komitəsinə göndərə bilərlər.
Tezislərin həcmi 3 səhifədən artıq olmamalıdır. Tezislərin elektron variantı e-mail: djabibaxramov@mail.ru və tofig-nacafli@rambler.ru ünvanına göndərilməlidir.

Bu joint organization of the Presidium of ANAS and Institute of History will be held international scientific conference titled as “1918-1920 genocide against Muslim-Turkish population in Azerbaijan and Eastern Anatolia”, March 29-April 1, 2015 in Guba city.
Lectures will be attended on following sections “1918-1920 genocide against Azerbaijani people” and “Genocide against Muslim-Turkish population in Eastern Anatolia” in the event.
Willing to attend the conference may send abstracts of lectures to the Organizing Committee until January 30, 2015.
Abstracts should not be more than 3 pages. Electronic version of the abstracts should send to the e-mail: djabibaxramov@mail.ru and tofig-nacafli@rambler.ru.