Qubada 1918-1920-ci illər soyqırımına həsr olunmuş Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
2015-ci il martın 29-dan aprelin 1-dək AMEA Rəyasət Heyəti və Tarix İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Quba şəhərində “Azərbaycanda və Şərqi Anadoluda türk-müsəlman əhaliyə qarşı 1918-1920-ci illər soyqırımı” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbirdə “Azərbaycan xalqına qarşı 1918-1920-ci illər soyqırımı” və “Şərqi Anadoluda türk-müsəlman əhaliyə qarşı soyqırımı” bölmələri üzrə məruzələr dinləniləcək.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər məruzələrin tezislərini 2015-ci il yanvarın 30-dək Təşkilat Komitəsinə göndərə bilərlər.
Tezislərin həcmi 3 səhifədən artıq olmamalıdır. Tezislərin elektron variantı e-mail: djabibaxramov@mail.ru və tofig-nacafli@rambler.ru ünvanına göndərilməlidir.

В Губе состоится Международная научная конференция, посвященная геноциду 1918-1920 годов
С 29 марта по 1 апреля 2015 года при совместной организации Президиума НАНА и Института истории в Губе состоится Международная научная конференция «Геноцид 1918-1920 годов, совершенный против тюрко-мусульманского населения в Азербайджане и Восточной Анатолии».
В секционных заседаниях «Геноцид 1918-1920 годов против населения Азербайджана» и «Геноцид, совершенный против тюрко-мусульманского населения в Восточной Анатолии» будут заслушаны доклады.
Желающие принять участие в конференции могут представить тезисы докладов в оргкомитет до 30 января 2015 года.
Объем тезисов не должен превышать 3 страниц. Электронный вариант тезисов должен быть выслан на электронный адрес: djabibaxramov@mail.ru и tofig-nacafli@rambler.ru.