Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində V Respublika elmi konfransı keçiriləcək
AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində 2015-cü il aprelin 7-də “Azərbaycan tarixinin öyrənilməsində muzeylərin rolu” mövzusunda V Respublika elmi konfransının keçirilməsi planlaşdırılır.
Konfrans çərçivəsində “Muzeylərdə elmi, fond və ekspozisiya işi və Azərbaycan tarixinin öyrənilməsi”, “Muzey pedaqogikası və tarixi tədqiqatlar”, “Azərbaycan tarixinin təbliğində muzeylərin rolu”, “Azərbaycan tarixinin təbliğində muzeylərin təhsil müəssisələri ilə qarşılıqlı əlaqələri” adlı mövzuların müzakirəsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, mövzular üzrə hazırlanan tezislər 2015-ci il martın 5-dək qəbul ediləcək. Tezislərin tərtibatına dair tələblər və əlaqələndirici şəxsi koordinatları haqqında məlumatı muzeyin rəsmi saytından (www.azhistorymuseum.az) almaq olar.

В Национальном музее истории Азербайджана состоится научная конференция
7 апреля 2015 года в Национальном музее истории Азербайджана НАНА состоится V Республиканская научная конференция «Роль музеев в изучении истории Азербайджана».
В рамках конференции будут заслушаны доклады на следующие темы: «Научно-фондовая и экспозиционная работа в музеях и изучение истории Азербайджана», «Музейная педагогика и исторические исследования», «Роль музеев в пропаганде истории Азербайджана», «Взаимодействие музеев и учебных заведений в пропаганде истории Азербайджана».
Отметим, что тезисы докладов будут приниматься до 5 марта 2015 года. Дополнительную информацию можно получить, посетив официальный сайт музея www.azhistorymuseum.az.