Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində V Respublika elmi konfransı keçiriləcək
AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində 2015-cü il aprelin 7-də “Azərbaycan tarixinin öyrənilməsində muzeylərin rolu” mövzusunda V Respublika elmi konfransının keçirilməsi planlaşdırılır.
Konfrans çərçivəsində “Muzeylərdə elmi, fond və ekspozisiya işi və Azərbaycan tarixinin öyrənilməsi”, “Muzey pedaqogikası və tarixi tədqiqatlar”, “Azərbaycan tarixinin təbliğində muzeylərin rolu”, “Azərbaycan tarixinin təbliğində muzeylərin təhsil müəssisələri ilə qarşılıqlı əlaqələri” adlı mövzuların müzakirəsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, mövzular üzrə hazırlanan tezislər 2015-ci il martın 5-dək qəbul ediləcək. Tezislərin tərtibatına dair tələblər və əlaqələndirici şəxsi koordinatları haqqında məlumatı muzeyin rəsmi saytından (www.azhistorymuseum.az) almaq olar.

V Republican Scientific conference to be held
V Republican Scientific conference on theme “Role of museums in the study of the history” is planned to hold on April 7, 2015 at National Azerbaijan History Museum.
“Scientific, fund and exposition works in museum and study Azerbaijani history”, “Museum pedagogy and historical studies”, “Role of museums in promotion of Azerbaijani history” topics will be discussed at the conference.
It should be noted that, the abstracts on the topics will be accepted until March 5, 2015. Design requirements and contact information about personal coordinates can be obtained here (www.azhistorymuseum.az).