Professor Tərbiz Əliyev Rusiya Təbiətşünaslıq Akademiyasının mükafatına layiq görülüb
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun şöbə müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Tərbiz Əliyev Rusiya Təbiətşünaslıq Akademiyasının xüsusi mükafatına layiq görülüb. Azərbaycanlı alim Rusiya Təbiətşünaslıq Akademiyasının “Elmin Qızıl Fondu” milli proqramı çərçivəsində və Avropa Elmi-Sənaye Konsorsiumu mükafatı üzrə komissiyanın qərarına uyğun olaraq, eyni zamanda Rusiya Təbiətşünaslıq Akademiyasının 20 illik yubileyi münasibəti ilə təsis edilmiş “Primus inter pares” (Bərabərlər arasında birinci) adlı ordenlə və diplomla təltif olunub.
Alim bu mükafatı elm və təhsilin inkişafına verdiyi töhfələrə, xüsusən də son 5 ildə çap olunmuş elmi əsərlərinin, kitablarının Rusiyada keçirilən beynəlxalq sərgilərdəki yüksək qiymətləndirmələrinin nəticələrinə əsasən alıb.
Bununla yanaşı, professor T.Əliyev Rusiya Təbiətşünaslıq Akademiyasının beynəlxalq elmi-metodiki nəşrlərin sərgilərinin təşkili üzrə təşkilat komitəsi tərəfindən rus dilində çap olunmuş “Azərbaycan sənayesinin innovasiyalı inkişafı” kitabına görə də xüsusi diploma layiq görülüb.

Professor Tarbiz Aliyev was deserved to the prize of the Russian Academy of Natural Sciences
The head of the department of the Institute of Economics of ANAS, Doctor of Economics, Professor Tarbiz Aliyev was awarded a special prize of the Russian Academy of Natural Sciences. The Azerbaijani scientist was awarded the order and diploma "Primus inter pares" (the first among equals) within the framework of the national program "Golden Fund of Science" of the Russian Academy of Natural Sciences and in accordance with the decision of the commission on the award of the European Scientific and Industrial Consortium.
The scientist received this award for his contribution to the development of science and education, in particular, for the results of his scientific works published over the past 5 years, the high assessment of his books at international exhibitions in Russia.
In addition, prof. T. Aliyev was awarded a special diploma for the book "Innovative development of the industry of Azerbaijan", published in Russian by the organizing committee of the Russian Academy of Natural Sciences for organizing exhibitions of international scientific and methodological publications.