“Elm” qəzetinin yeni sayında sanballı məqalələr yer alıb
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır” şüarı ilə bu il 27-ci nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində ölkə başçısı, Ali Baş Komandan İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın işğaldan azad edilmiş Qubadlı və Zəngilan rayonlarına səfərləri yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə AMEA Rəyasət Heyətinin təbrik məktubu, Çin Elmlər Akademiyasının professoru Çunli Bainin AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevə ünvanladığı məktub, Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun yeni rəhbərliyinin təqdimatı, Humanitar Elmlər, eləcə də Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri bölmələrinin onlayn hesabat iclasları, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının “YAŞAT” fonduna köçürdükləri ianələr haqqında məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Prezident İlham Əliyev - Azərbaycan xalqının arzularını reallaşdıran lider”, “Qarabağda seysmoloji tədqiqatların yeni istiqamətləri”, “Yüksəkmolekullu birləşmələr kimyası sahəsində tanınmış alim”, “Laçın və Kəlbəcərin at-qoç təsvirli abidələri”, “Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi tarixi ədalətin bərpası deməkdir” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

The 27th issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, was published this year under the slogan "Karabakh is Azerbaijan".
The front page of the newspaper covers the visits of President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva to the liberated Gubadli and Zangilan districts.
In the next pages of the publication congratulatory letter of the Presidium of ANAS to the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, letter of Professor of the Chinese Academy of Sciences Chunli Bain to the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, presentation of the new management of the Institute of Soil Science and Agrochemistry, Humanities, Physics-Mathematics and Technology Information on online reporting meetings of science departments, donations made by scientific institutions and organizations of ANAS to the “YASHAT” fund is provided to readers.
In addition, "President Ilham Aliyev - a leader who realizes the dreams of the Azerbaijani people," "New directions of seismological research in Karabakh," "Well-known scientist in the field of chemistry of high-molecular compounds" etc. and you can also read articles, publications, scientific innovations and other news.