AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda (MBBİ) 2020/2021-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyasına başlanılıb.
İnstitutda “Molekulyar biologiya”, “Biokimya”, “Biotexnologiya” və “Nanobiotexnologiya” ixtisasları üzrə I və II kurslarda təhsil alan 15 magistrant imtahanlara buraxılıb.
Yanvarın 5-də “Zoom” platforması vasitəsilə “Mühəndislik enzimologiyası”, “Genomiks” və “Stresin biokimyası” ixtisas fənləri üzrə imtahanlar keçirilib.
İmtahanlarda AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova iştirak edərək magistrantlara uğurlar arzulayıb. Eyni zamanda AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin Magistratura şöbəsinin müdir müavini Ramin Həsənov onlayn imtahanlarda iştirak edərək sessiyanın təşkilindən razı qaldığını bildirib.

The Institute of Molecular Biology and Biotechnology (MBBI) of ANAS has started the winter examination session for the 2020/2021 academic year.
15 masters studying in the 1st and 2nd courses of "Molecular Biology", "Biochemistry", "Biotechnology" and "Nanobiotechnology" were admitted to the exams at the institute.
On January 5, exams on "Engineering Enzymology", "Genomics" and "Stress Biochemistry" were held through the "Zoom" platform.
Vice-president of ANAS, director of the institute, academician Irada Huseynova took part in the exams and wished success to the masters. At the same time, Ramin Hasanov, Deputy Head of the Master's Department of the Department of Science and Education of the Presidium of ANAS, expressed satisfaction with the organization of the session by participating in online exams.