“Geologiya və geofizikada innovasiyalar” mövzusunda konfrans keçiriləcək
5-8 oktyabr 2021-ci il tarixlərində AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “Nizami Gəncəvi İli” çərçivəsində “Geologiya və geofizikada innovasiyalar” mövzusunda gənc alim və tələbələrin VIII ənənəvi beynəlxalq elmi konfransı keçiriləcək.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd geologiya və geofizika sahəsində tədqiqat aparan gəncləri bir araya gətirməkdir.
Elmi tədbir “Yer qabığının araşdırılmasında yeni yanaşma və metodlar”, “Geoloji və geofiziki problemlərin həllində informasiya texnologiyaları”, “Yer tarixinin dövrləşdirmə problemləri və geoloji hadisələrin əlaqəsi”, “Karbohidrogen və filiz-maqmatik sistemlər”, “Kompüter elmləri və geologiyası - Yer qabığının maddi və struktur təkamülünün geodinamik qanunauyğunluqları” kimi istiqamətləri əhatə edəcək.

Будет проведена конференция «Инновации в геологии и геофизике»
5-8 октября 2021 года в рамках «Года Низами Гянджеви» при организационной поддержке Института геологии и геофизики НАНА пройдет VIII традиционная Международная научная конференция молодых ученых и студентов «Инновации в геологии и геофизике».
Цель конференции – собрать вместе молодых исследователей, работающих в области геологии и геофизики.
Научное мероприятие охватит такие темы, как «Современные подходы и методы в изучении земной коры», «Информационные технологии в решении геолого-геофизических задач», «Проблемы периодизации истории Земли и корреляция геологических событий», «Углеводородные и рудно-магматические системы», «Компьютерная геология. Геодинамические закономерности вещественно-структурной эволюции земной коры».