Akademik Məhəmmədəmin Şahtaxtinskinin 90 illik yubileyinə həsr olunan beynəlxalq konfrans keçiriləcək
28.01.2022 15:33
2022-ci ilin oktyabr-noyabr aylarında Bakı və Naxçıvan şəhərlərində AMEA-nın Fizika İnstitutunun təşkilatçılığı ilə akademik Məhəmmədəmin Şahtaxtinskinin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş “Kompozisiyalı quruluşlar fizikası” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Azərbaycan və ingilis dillərində təşkil olunacaq konfransda iştirak etmək istəyənlər fizika sahəsində elmi məqalələrini “AJP Fizika” jurnalının e-mailinə (jophphysics@gmail.com) göndərə bilərlər.

In October-November 2022, an International conference on the topic “Physics of Composite Materials” dedicated to the 90th anniversary of academician Muhammedamin Shakhtakhtinsky will be held in Baku and Nakhchivan, with the organization of the Institute of Physics of ANAS.
Those who wish to take part in the conference, which will be organized in Azerbaijani and English, can send their scientific articles in the field of physics to the e-mail of the journal “AJP Physics” (jophphysics@gmail.com ) they can send.