Əlyazmalar İnstitutunda “Açıq qapı günləri” elan olunub
AMEA Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutu "18 may - Beynəlxalq Muzeylər Günü" münasibətilə keçiriləcək tədbirlər çərçivəsində öz qapılarını ziyarətçilər üçün açıq elan edir.
22 may 2026-cı il tarixinədək davam edəcək "Açıq qapı günləri"ndə ziyarətçilər institutun Ekspozisiya zalı, Azərbaycan Demokratik Respublikasının Parlamenti, Ümummilli Lider Heydər Əliyev və böyük mesenat H.Z.Tağıyev guşələri, o cümlədən tarixin yaddaşını yaşadan qədim əlyazmalar, nadir eksponatlar və zəngin elmi-mədəni irs nümunələri ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə edəcəklər.

В Институте рукописей НАНА объявлены «Дни открытых дверей»
В рамках мероприятий, которые проходят в связи с Международным днем музеев – 18 мая, Институт рукописей имени Мухаммеда Физули НАНА объявляет свои двери открытыми для всех желающих.
В «Дни открытых дверей», которые продлятся до 22-го мая 2026 года, посетители смогут ознакомиться с Экспозиционным залом, стендами, посвященными Парламенту Азербайджанской Демократической Республики, общенациональному лидеру Гейдару Алиеву и великому меценату Гаджи Зейналабдину Тагиеву, в том числе с хранящими память истории древними рукописями, редкими экспонатами и образцами богатого научного и культурного наследия.