Akademik Arif Həşimov Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən tapılmış maddi-mədəniyyət nümunələrinə baxış keçirib
Aprelin 18-də AMEA-nın Əsas binasında Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “Məmmədəli Hüseynov 100: Cənubi Qafqaz arxeologiyasının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq konfrans öz işinə başlayıb.
Tədbirdən öncə AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimov, həmçinin Türkiyə, Rusiya, Qazaxıstan və digər ölkələrdən olan alimlər Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən son illərdə aparılmış arxeoloji tədqiqatlar zamanı tapılmış maddi-mədəniyyət nümunələrinə baxış keçiriblər.

Академик Ариф Гашимов ознакомился с образцами материальной культуры, обнаруженными сотрудниками Института археологии, этнографии и антропологии
18-го апреля в Главном здании НАНА начала свою работу международная конференция «Мамедали Гусейнов – 100: актуальные проблемы археологии Южного Кавказа», которая проходит при организационной поддержке Института археологии, этнографии и антропологии.
Вначале и.о. президента НАНА, академик Ариф Гашимов, ученые из Азербайджана, Турции, России, Казахстана и других стран ознакомились с образцами материальной культуры, обнаруженными сотрудниками Института археологии, этнографии и антропологии в ходе проведенных в последние годы археологических исследований.