Akademik Arif Həşimov Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən tapılmış maddi-mədəniyyət nümunələrinə baxış keçirib
Aprelin 18-də AMEA-nın Əsas binasında Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “Məmmədəli Hüseynov 100: Cənubi Qafqaz arxeologiyasının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq konfrans öz işinə başlayıb.
Tədbirdən öncə AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimov, həmçinin Türkiyə, Rusiya, Qazaxıstan və digər ölkələrdən olan alimlər Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən son illərdə aparılmış arxeoloji tədqiqatlar zamanı tapılmış maddi-mədəniyyət nümunələrinə baxış keçiriblər.

Academician Arif Hashimov reviewed material and cultural samples found by the staff of the Institute of Archeology, Ethnography and Anthropology
On April 18, the Institute of Archeology, Ethnography and Anthropology organized an international conference on “Mammadali Huseynov 100: actual problems of South Caucasus archaeology” at the main building of ANAS.
Before the event, the Acting President of ANAS, academician Arif Hashimov, as well as scientists from Turkey, Russia, Kazakhstan and other countries have reviewed material and cultural samples found during recent archaeological research conducted by the Institute of Archeology, Ethnography and Anthropology.