Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 15 iyul 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə Elm TV-nin rəhbəri, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun sektor müdiri Xatirə Cabbarzadə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib.
AMEA internet-televiziyasının rəhbəri bu fəxri mükafata Azərbaycan Respublikasında kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafındakı xidmətlərinə görə layiq görülüb. Mükafatı Gülüstan sarayında Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 140 illik yubileyinə həsr olunan təntənəli mərasimdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ictimai-siyasi məsələlər üzrə köməkçisi, professor Əli Həsənov təqdim edib.
Dövlət və hökumət nümayəndələrinin, millət vəkillərinin, tanınmış media təmsilçilərinin iştirak etdiyi mərasim dövlət himninin səslənməsi ilə başlayıb.
Sonra Azərbaycan milli mətbuatının inkişaf tarixi ilə bağlı film nümayiş olunub.
Tanınmış media nümayəndələrinə dövlət mükafatları təqdim olunduqdan sonra AR Prezidenti yanında KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun “Birinci Avropa Oyunlarını ən geniş və dolğun işıqlandıran KİV” mövzusunda keçirdiyi müsabiqənin qalibləri mükafatlandırılıb. Azərbaycan Mətbuat Şurasının Ali Media Mükafatının təqdimatı olub.
Daha sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun 22 iyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə elan etdiyi fərdi jurnalist yazı müsabiqəsində birinci yeri tutmuş jurnalistlərə mükafatlar təqdim edilib.

Elm TV's head awarded with “Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan"
By the decision of Azerbaijani President Ilham Aliyev's order dated July 15, 2015, Elm TV’s head, sector chief of the Institute of Information Technology Khatira Jabbarzadeh was awarded with "Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan".
Head of ANAS Internet-TV was awarded to honorary prize for her merits in development of mass media in Azerbaijan. The award was submitted by social and political affairs assistant to the President of the Republic of Azerbaijan Ali Hasanov in the ceremony devoted to 140th anniversary of the Azerbaijani national press in Gulustan Palace.
Ceremony bringing together government officials, MPs, representatives of the mass media began with a national anthem.
Later on, film was shown about the history of the development of Azerbaijan national press.
After awarding celebrate media representatives, winners of the contest carried out by State Support Foundation for Mass Media Development under the President of the Republic dubbed "The media richly elucidating the 1st European Games” were awarded. Supreme Media Award of Azerbaijan Press Council was presented.
Then, journalists who won the first place in the individual writing contest announced by State Support Foundation for Mass Media Development under the President of the Republic of Azerbaijan on the occasion of July 22 - National Press Day, were submitted prizes.