Folklor İnstitutunda əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı görüş keçirilib
AMEA Folklor İnstitutunda bu elm müəssisənin rəhbərliyi ilə AR Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin Mədəniyyətşünaslıq üzrə Elmi-Metodiki Mərkəzinin rəhbərliyi arasında elmi və praktik sahədə əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı görüş keçirilib.
Görüşdə Folklor İnstitutu ilə Mədəniyyətşünaslıq üzrə Elmi-Metodiki Mərkəz arasında əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi, konkret layihələr üzrə əməkdaşlıq müqavilələrinin bağlanması, işçi qrupların yaradılması və digər məsələlər müzakirə edilib.
Folklor İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar İmanov və Mədəniyyətşünaslıq üzrə Elmi-Metodiki Mərkəzin rəhbəri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Asif Usubəliyev indiyədək birgə həyata keçirilən işlərdən razılıq ifadə edib, bu əməkdaşlığın hər iki qurumun elmi-praktik fəaliyyəti üçün xüsusi əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıblar.

ANAS Institute of Folklore with the participation of the leadership of scientific institutions and head of the Scientific and Methodological Centre for Cultural Studies of Ministry of Culture and Tourism held a meeting in connection with the perspectives of cooperation in the scientific and practical sphere.
During the meeting the sides discussed issues further expansion of cooperation between the Institute of Folklore and Scientific-methodical center on cultural studies, the conclusion of agreements of contracts on specific projects, the creation of working groups and others.
Director of the Institute of Folklore, corresponding member of ANAS, Mukhtar Imanov and head of the Scientific and Methodological Centre for Cultural Studies, PhD in political sciences Asif Usubaliev expressed satisfaction with the work done and stressed the particular importance of this cooperation for scientific and practical activities of both structures.