Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirinin müavini Fizika İnstitutunda olub
Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirinin müavini Tae Yun Youl və səfirliyin birinci katibi Park Junq Doo AMEA Fizika İnstitutunda olublar.
Qonaqlar AMEA Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi vəzifəsini icra edən, Fizika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nazim Məmmədovla görüşüblər.
Məqsəd Fizika İnstitutunda alimlərin tədqiqat işləri aparması üçün yaradılan şəraitlə tanış olmaq, aparılan elmi tədqiqatlar haqqında məlumat almaq idi.
Geniş fikir mübadiləsi aparılan görüşdə institutun innovasiya və transfer üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Ayaz Bayramov, elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov və fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Oqtay Qasımov da iştirak ediblər.

Заместитель посла Республики Корея в Азербайджане посетил Институт физики
Заместитель посла Республики Корея в Азербайджане Тае Юн Ёул и первый секретарь посольства Парк Юнг Доо посетили Институт физики НАНА.
Гости встретились с и.о. академика-секретаря Отделения физико-математических и технических наук НАНА, директором Института физики, членом-корреспондентом НАНА Назимом Мамедовым.
Целью встречи было ознакомление с условиями, созданными в Институте физики для проведения исследований, а также получение информации о проведенных научных исследованиях.
В мероприятии, в рамках которого состоялся широкий обмен мнениями, также приняли участие заместитель директора по инновациям и трансферу, доктор физико-математических наук Аяз Байрамов, заместитель директора по научной работе, академик Джавад Абдинов и доктор физико-математических наук Огтай Гасымов.