Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirinin müavini Fizika İnstitutunda olub
Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirinin müavini Tae Yun Youl və səfirliyin birinci katibi Park Junq Doo AMEA Fizika İnstitutunda olublar.
Qonaqlar AMEA Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi vəzifəsini icra edən, Fizika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nazim Məmmədovla görüşüblər.
Məqsəd Fizika İnstitutunda alimlərin tədqiqat işləri aparması üçün yaradılan şəraitlə tanış olmaq, aparılan elmi tədqiqatlar haqqında məlumat almaq idi.
Geniş fikir mübadiləsi aparılan görüşdə institutun innovasiya və transfer üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Ayaz Bayramov, elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov və fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Oqtay Qasımov da iştirak ediblər.

Deputy Ambassador of the Republic of Korea to Azerbaijan visited the Institute of Physics
Deputy Ambassador of the Republic of Korea to Azerbaijan Tae Yun Youl and First Secretary of the Embassy Park Jung Doo visited the Institute of Physics of ANAS.
The guests met with Acting Academician-secretary of Department of Physical, Mathematical and Technical Sciences, Director of the Institute of Physics, correspondent member of ANAS Nazim Mammadov.
The purpose of the meeting was to get acquainted with the conditions created at the Institute of Physics for research, as well as getting information about scientific research.
The event, in which was held a broad exchange of views, also attended Deputy Director for Innovation and Transfer, Dr. Physics-math Ayaz Bayramov, Deputy Director for scientific affairs, Academician Javad Abdinov and Dr. Physics-math Ogtay Gasimov.