Neft və Qaz İnstitutu ilə Gürcüstan Texniki Universiteti arasında memorandum imzalanıb
Gürcüstan Texniki Universitetinin nümayəndələri AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Neft və Qaz İnstitutunda olublar.
Görüşdə Neft və Qaz İnstitutu tərəfindən baş direktor, akademik Fəxrəddin Qədirov, elmi katib, y.e.f.d. Şəlalə Hüseynova və Gürcüstan Texniki Universiteti tərəfindən Teymuraz Barabadze, Nana Xundadze, İrakliy Qudjabidze və Camal Soloqaşvili iştirak edib.
Görüş zamanı tərəflər arasında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, nəzəri, laboratoriya tədqiqatları, habelə ekspedisiya işləri zamanı prioritet istiqamətlər üzrə elmi-tədqiqat əməkdaşlıq planlaşdırılıb.
Müştərək elmi konfransların, simpoziumların, seminarların və işçi görüşlərin təşkili, eləcə də birgə elmi-tədqiqat işləri zamanı əldə edilmiş elmi, texniki, metodiki, iqtisadi və digər nəticələr monoqrafiya, məqalə və konfrans materialları şəklində birgə illik hesabatlarda istifadə olunacaq.

Представители Грузинского технического университета побывали в Институте нефти и газа Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
На встрече приняли участие генеральный директор Института нефти и газа, академик Фахраддин Гадиров, ученый секретарь института, доктор философии по наукам о Земле Шалаля Гусейнова и прибывшие из Грузии ученые – Теймураз Барабадзе, Нана Хундадзе, Ираклий Гуджабидзе и Джамал Сологашвили.
В ходе встречи между сторонами был подписан меморандум. Согласно документу, предусмотрено осуществление сотрудничества, нацеленного на проведение теоретических и лабораторных исследований в приоритетных сферах, а также экспедиционных работ.
Также в совместных годовых отчетах найдут свое отражение такие вопросы, как организация совместных научных конференций, симпозиумов, семинаров и рабочих встреч, а полученные в ходе научно-исследовательских работ научные, технические, методические, экономические и прочие результаты будут освещены в монографиях, статьях, материалах конференций и т.д.