AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil şöbəsinin yeni müdiri kollektivə təqdim edilib
AMEA prezidenti akademik İsa Həbibbəylinin sərəncamı ilə Akademiyanın Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin olunmuş filologiya elmləri doktoru, dosent Sərxan Xavəri kollektivə təqdim edilib.
Tədbirdə AMEA prezidenti akademik İsa Həbibbəyli çıxış edərək filologiya elmləri doktoru, dosent Sərxan Xavərinin otuz ilə yaxındır ki, Akademiya sistemində çalışdığını bildirərək, onu təcrübəli və bacarıqlı əməkdaş kimi səciyyələndirib. AMEA rəhbəri yeni təyin olunmuş şöbə müdirinə tövsiyə və tapşırıqlarını verib, kollektivə uğurlar arzulayıb.
Sonra Elm və təhsil şöbəsinin müdiri Sərxan Xavəri çıxış edərək ona göstərilən yüksək etimada görə AMEA rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib, ona tapşırılan işin öhdəsindən məsuliyyətlə gələcəyinə söz verib.
Tədbirdə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti v.i.e. akademik Arif Həşimov, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İnsan resursları şöbəsinin müdiri filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aynur Mahmud və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ağahüseyn Şükürov da iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil şöbəsinin müdiri texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hüseyn Hüseynov bu günlərdə Akademiyanın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının direktoru vəzifəsinə təyin edilib.

Новый заведующий Отделом науки и образования аппарата Президиума НАНА представлен коллективу
По распоряжению президента НАНА академика Исы Габиббейли доктор филологических наук, доцент Сархан Хавери назначен на должность заведующего Отделом науки и образования аппарата Президиума НАНА. Сегодня он был представлен коллективу отдела.
В своем выступлении президент НАНА академик Иса Габиббейли сообщил, что доктор филологических наук, доцент Сархан Хавери около тридцати лет работает в системе Академии наук, и охарактеризовал его в качестве опытного и умелого сотрудника. Руководитель НАНА дал свои рекомендации и поручения новому заведующему отделом и пожелал успехов всему коллективу.
Затем выступил заведующий Отделом науки и образования Сархан Хавери, который поблагодарил руководство НАНА за оказанное ему высокое доверие и подчеркнул, что приложит все усилия для выполнения поставленных задач.
На мероприятии также принимали участие и.о. первого вице-президента НАНА академик Ариф Гашимов, заведующая Отделом человеческих ресурсов аппарата Президиума НАНА доктор философии по филологии Айнур Махмуд и заведующий Отделом по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА доктор философии по филологии Агагусейн Шукюров.
Отметим, что на днях бывший заведующий Отделом науки и образования аппарата Президиума НАНА доктор философии по технике, доцент Гусейн Гусейнов был назначен на должность директора Центральной научной библиотеки Академии наук.