YAP Yasamal rayon AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxana ərazi partiya təşkilatına yeni sədr seçilib
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının direktoru texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hüseyn Hüseynov Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal rayon AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxana ərazi partiya təşkilatının sədri seçilib.
Texnika üzrə fəlsəfə doktoru Hüseyn Hüseynov 1978-ci ildə Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli kəndində anadan olub. 2002-ci ildən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında çalışır. 2018-2022-ci illərdə AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil şöbəsi müdirinin müavini, 2022-2024-cü illərdə isə şöbənin müdiri vəzifəsində çalışıb. 2024-cü ilin aprel ayında AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Hüseyn Hüseynov 9 aprel 2024-cü il tarixdə texnika elmləri doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya müdafiə edib.
İki dəfə AMEA Rəyasət Heyətinin, iki dəfə də YAP Yasamal Rayon Təşkilatının Fəxri fərmanları ilə təltif olunub.

Избран новый председатель первичной территориальной организации ПЕА (Ясамальский район) по Центральной научной библиотеке НАНА
22.04.2024 19:00
Директор Центральной научной библиотеки НАНА доктор философии по технике, доцент Гусейн Гусейнов избран председателем первичной территориальной организации партии «Ени Азербайджана» (ПЕА) (Ясамальский район) по Центральной научной библиотеке НАНА.
Доктор философии по технике Гусейн Гусейнов родился в 1978 году в селе Гараханбейли Физулинского района. С 2002 года работает в Национальной академии наук Азербайджана. В 2018-2022 гг. он занимал должность заместителя заведующего Отделом науки и образования аппарата Президиума НАНА, в 2022-2024 гг. возглавлял указанный отдел. В апреле 2024 года был назначен директором Центральной научной библиотеки НАНА.
9-го апреля 2024 года Гусейн Гусейнов защитил диссертацию на соискание ученой степени доктора технических наук.
Дважды был награжден почетной грамотой Президиума НАНА и дважды – почетной грамотой Ясамальской районной организации ПЕА.