Bu gün AMEA Kimya Problemləri İnstitutunda (KPİ) Elmi şuranın növbəti iclası keçirildi.
İnstitutun direktoru, akademik Ağadadaş Əliyev iclası açaraq gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verdi.
Gənc Alimlər Şurasının sədri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Faiq Məmmədov“Akademik Murtuza Nağıyev adına mükafat”ın verilmə qaydalarını nəzərə çatdırdı. Mükafatın təqdimi ilə bağlı komissiyanın yaradıldığını bildirən F.Məmmədov institut əməkdaşlarından 4 nəfərin namizədliyinin irəli sürüldüyünü qeyd etdi.
Komissiya irəli sürülmüş namizədlərin ikisinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdi. Mükafata kimya üzrə fəlsəfə doktoru Ülviyyə Məmmədova və Nərmin Sərdarlı layiq görüldülər.
Tədbirdə çıxış edən texnika üzrə fəlsəfə doktoru, baş elmi işçi Tamilla Mircəfərova attestasiyanın nəticələrini nəzərə çatdırdı. T.Mircəfərova attestasiyadan 21 nəfərin keçdiyini bildirdi: “Onlardan 2 nəfər labaratoriya müdiri, 6 nəfər aparıcı elmi işçi, 3 nəfər böyuk elmi işçi, 4 nəfər elm işçi, 6 nəfər kiçik elmi işçı vəzifəsinə təyin edilib”.

Scientific Council of ANAS Institute of Chemical Problems held the next assembly
Director of the institute acad. Agadadash Aliyev informed about the issues on the agenda. Chairman of the Young Scientists’ Council Dr. chemistry Faig Mammadov brought to mind granting rules of the “Award on behalf acad. Murtuza Mukhtarov”.
Awards were granted to PhD in chemistry Ulviyye Mammadova and Narmin Sardarli. PhD in technique senior scientific worker Tamilla Mirjafarova paid to the attention the results of the attestation. 21 individuals have passed the attestation: "2 of them have been appointed  head of lab, 6 leading researchers, 3 senior researcher, 4 scientific workers, and at last 6 individuals have a junior researcher".