Folklor İnstitutunda əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı görüş keçirilib
Yanvarın 14-də Türkiyənin Niğde Universitetinin təmsilçisi, professor Nazim Hikmət Polad, həmin universitetin əməkdaşı Loğman Zor, Avrasiya Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, siy.e.ü.d. Gülzar İbrahimova və həmin universitetin nəzdində Türkoloji Araşdırmalar Mərkəzinin müdiri, fil.ü.f.d. Seyfəddin Altaylı AMEA Folklor İnsitutunda olublar.
Qonaqları salamlayan institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar Kazımoğlu (İmanov) rəhbərlik etdiyi elmi müəssisənin fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib, əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə bu ilin 24-28 may tarixlərində Bakıda Folklor İnstitutu, Niğde Universiteti və Avrasiya Universitetinin birgə təşkilatçılığıyla keçiriləcək “III beynəlxalq Türk Dünyası Araşdırmaları Simpoziumu” ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, toplantı mövzuları müzakirə olunub.
Türkiyəli qonaqlar əvvəlki simpoziumlarla bağlı toplu nəşrləri AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar Kazımoğlu-İmanova hədiyyə ediblər.

14 января представитель Университета Нигде Турции, профессор Назим Хикмет Полат, сотрудник того же университета Логман Зор, проректор по научной работе Университета «Евразия», д.п.н. Гюльзар Ибрагимова и заведующий Центром тюркологических исследований при университете, доктор философии по филологии Сейфаддин Алтайлы посетили Институт фольклора НАНА.
Поприветствовав гостей, директор института, член-корреспондент НАНА Мухтар Казымоглу (Иманов) подробно проинформировал о направлениях деятельности руководимого им научного учреждения, подчеркнул значение расширения зарубежных связей.
В ходе встречи был проведен обмен мнениями по поводу «III Международного симпозиум по исследованиям тюркского мира», который пройдет при совместной организации Института фольклора, Университета Нигде и Университета «Евразия» в Баку 24-28 мая этого года.
Турецкие гости подарили члену-корреспонденту НАНА Мухтару Казымоглу-Иманову сборник, посвященный прежним симпозиумам.