Folklor İnstitutunda əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı görüş keçirilib
Yanvarın 14-də Türkiyənin Niğde Universitetinin təmsilçisi, professor Nazim Hikmət Polad, həmin universitetin əməkdaşı Loğman Zor, Avrasiya Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, siy.e.ü.d. Gülzar İbrahimova və həmin universitetin nəzdində Türkoloji Araşdırmalar Mərkəzinin müdiri, fil.ü.f.d. Seyfəddin Altaylı AMEA Folklor İnsitutunda olublar.
Qonaqları salamlayan institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar Kazımoğlu (İmanov) rəhbərlik etdiyi elmi müəssisənin fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib, əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə bu ilin 24-28 may tarixlərində Bakıda Folklor İnstitutu, Niğde Universiteti və Avrasiya Universitetinin birgə təşkilatçılığıyla keçiriləcək “III beynəlxalq Türk Dünyası Araşdırmaları Simpoziumu” ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, toplantı mövzuları müzakirə olunub.
Türkiyəli qonaqlar əvvəlki simpoziumlarla bağlı toplu nəşrləri AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar Kazımoğlu-İmanova hədiyyə ediblər.

Institute of Folklore held meeting of cooperation
Representative of the University of Nigde Prof. Nazim Hikmat Polad, employee of the same university Logman Zor, Vice-Chancellor for Science of the Eurasia University Dr. Political sciences Gulzar Ibrahimova and head of the Center for Turkic Studies PhD in philology Sayfaddin Altayli visited the Institute of Folklore of ANAS.
Welcoming the guests, director of the institute, corresponding member of ANAS Kazim Mukhtar Oglu (Imanov) gave detailed information on directions of activity of the scientific institution led by him, stressed the importance of expansion of foreign relations.
During the meeting the sides exchanged views on “3rd International Symposium on Research of the Turkic world", which will be held under the joint organization of the Institute of Folklore, Nigde University and University of "Eurasia" in Baku on May 24-28 this year.
Turkish guests donated the compendium of previous symposiums to corresponding member of ANAS, Mukhtar Kazymoglu-Imanov.