1 və 4 noyabr (2 gün) 2024-cü il tarixlərində AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) “Açıq qapı” günləri keçiriləcək.
Kitabsevərlər göstərilən tarixlərdə Azərbaycanın zəngin mədəni irsinin mühafizə olunduğu MEK-də oxucular üçün yaradılmış şəraitlə, göstərilən xidmətlərlə, zəngin kitab fondu, elektron kataloq, kitabxana sistemləri ilə və s. yaxından tanışlıq imkanı əldə edəcəklər.
Tədbir çərçivəsində kitabsevərlər MEK-in Sərgi salonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin həyat və siyasi fəaliyyətini əks etdirən nəşrlərdən ibarət guşələr və hal-hazırda davam edən müxtəlif mövzulu guşələrə baxacaq, “Naxçıvan MR-100”, “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”, “Məhəmməd Füzuli-530”, “Əziz Sancar” adlı sərgilərlə tanış olacaqlar.
“Açıq qapı” günləri 1 və 4 noyabr saat 10:00-dan 18:00-dək davam edəcək. Giriş sərbəstdir.
Qeyd edək ki, MEK-ə yaxınlaşan ziyarətçilərin şəxsiyyətlərini təsdiq edən hansısa bir sənədin üzərlərində olması mütləqdir.

An “Open Doors Day” to be held at the Central Scientific Library of ANAS
On November 1 and 4, 2024 (2 days), “Open Doors Day” will be held at the Central Scientific Library of ANAS.
The book lovers will have the opportunity to get closely acquainted with the conditions created for readers at the Central Scientific Library, where Azerbaijan’s rich cultural heritage is preserved. They will also learn about the services provided, the extensive book collection, electronic catalog, library systems, and more.
As part of the event, book lovers will visit exhibitions dedicated to the life and political activities of National Leader Heydar Aliyev and President Ilham Aliyev, as well as sections “Nakhchivan Autonomous Republic – 100”, “Green World Solidarity Year”, “Mahammad Fuzuli – 530”, and “Aziz Sancar”.
The “Open Doors Day” will take place on November 1 and 4 from 10:00 AM to 6:00 PM. Entrance is free.