Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Humanitar Elmlər Bölməsi Əməkdar jurnalist, “Xalq qəzeti” baş redaktorunun müavini Tahir Aydınoğlunu anadan olmasının 65 illiyi münasibətilə və mediada elmin populyarlaşdırılmasında xidmətlərinə görə fəxri fərmanla təltif edib.
AMEA Rəyasət Heyətində mükafatı jurnalistə təqdim edən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Tahir Aydınoğlunu səmimi təbrik edib, onun Azərbaycan Televiziyasında və “Xalq qəzeti” redaksiyasında 40 ildən artıq müddətdə peşəkar fəaliyyətinin AMEA-nın həyatı, onun qurumlarının elmi-humanitar axtarışları ilə sıx bağlı olduğunu söyləyib. Elm və medianın səmərəli əməkdaşlığının ölkəmizin hərtərəfli tərəqqisinə bundan sonra da töhfələr verəcəyini qeyd edən akademik bu prosesdə həmkarımıza uğurlar arzu edib.
“Xalq qəzeti”nin ölkəmizin ictimai-siyasi həyatının media xronikasını yaratmaqda, obyektiv ictimai rəy formalaşdırmaqda rolunu yüksək qiymətləndirən AMEA prezidenti bu yaxınlarda 105 yaşını qeyd etmiş bu qocaman və avanqard nəşrin son illərdəki yaradıcılıq axtarışlarının çağdaş media çağırışlarını əhatəli cavablandırdığını vurğulayıb. O, alimlərimizin redaksiya ilə əməkdaşlığa önəm verdiyini, elmi maarifləndirmə işinə dəstəyini artıracağını da bildirib.
Tahir Aydınoğlu göstərilən diqqətə, fəaliyyətinin elmi-humanitar yönünə verilən dəyərə görə təşəkkürünü ifadə edib, təqdir edilən xidmətini bundan sonra da davam etdirəcəyini söyləyib.

The Azerbaijan National Academy of Sciences has awarded the Honored Journalist
Honored Journalist, Tahir Aydınoghlu, deputy editor-in-chief of “Xalq qəzeti” has been awarded a certificate of honor by the Division of Humanitarian Sciences of ANAS on the occasion of his 65th birthday and his contributions in popularization of science in the media.
The President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Academician Isa Habibbeyli presented the award to journalist Tahir Aydinoghlu at the Presidium of ANAS and warmly congratulated him.  The Academician highlighted over 40 years of professional work of Tahir Aydinoghlu at Azerbaijan Television and “Xalq qəzeti” editorial office and noted that effective cooperation of science and media will continue to contribute to the comprehensive progress of our country. He wished success to Tahir Aydınoghlu in this activity.
The head of ANAS highly praised the role of “Xalq qəzeti” in creating a media chronicle of the socio-political life of our country and forming an objective public opinion. He emphasized that the recent creative efforts of this oldest publication, which recently celebrated its 105th anniversary, fully reflect the challenges of modern media. The Academician mentioned that our scientists place great importance on cooperation with the editorial office and added that they will increase their support for scientific enlightenment works.
Tahir Aydinoghlu expressed his gratitude for the attention and the value placed on the scientific-humanitarian direction of his work, stating that he will continue his services aimed at promoting science in the future.