Mayın 10-da AMEA Əlyazmalar İnstitutunda bu elm müəssisəsi ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Kral Əbdül Əziz Fondu arasında memorandum imzalanıb.
Sənəddə elmin müvafiq sahələri üzrə ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsi nəzərdə tutulur.
5 il müddətinə imzalanan memorandum alimlər üçün birgə elmi-tədqiqatlar, elmin inkişaf etdirilməsinə dəstək, tarixi sənəd və digər zəruri materiallardan istifadə imkanı yaradır. Sənədə əsasən, qurumlar birgə seminar, sərgi təşkil edə bilərlər, həmçinin yazılı materialların konserkasiyası və bərpası istiqamətində təcrübə mübadiləsi, mütəxəssislər üçün təlim proqramları, əməkdaşların qarşılıqlı səfərlərinin təşkili planlaşdırılır.
Sənədi Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, Əlyazmalar İnstitutunun direktoru, akademik Teymur Kərimli və Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Kral Əbdüləziz adına Tədqiqat və Arxiv Fondunun Baş katibi, doktor Fəhd bin Abdulla əs-Səmari imzalayıblar.

Подписан меморандум между Институтом рукописей и Фондом короля Абдул-Азиза Саудовской Аравии
10 мая в Институте рукописей НАНА подписан меморандум между этим научным учреждением и Фондом короля Абдул-Азиза Саудовской Аравии.
В документе предусматривается развитие двусторонних связей по соответствующим отраслям науки.
Подписанный сроком на 5 лет меморандум дает возможность для совместных научных исследований ученых, поддержки развитию науки, пользования историческими документами и другими необходимыми материалами. Согласно документу, стороны могут организовать совместные семинары, выставки, а также провести обмен опытом по восстановлению письменных материалов, организовать учебные программы для специалистов и взаимные визиты сотрудников.